ZlotaTarcza2018

12-go sytcznia trzy uczennice z klasy 2f- Weronika Górska, Angelika Rostkowska, Weronika Soszyńska z wychowawczynią p. Agnieszką Sawicką uczestniczyczyły w edukacyjnym wyjeździe na Białoruś.
Program wycieczki obejmował zwiedzanie Twierdzy w Brześciu, Wieży w Kamieńcu oraz Muzeum Przyrody Białowieskiego Parku Narodowego. Jednak główną atrakcją było spotkanie z Dziadkiem Mrozem i jego wnuczką Śnieżynką. Mieliśmy okazję porozmawiać, wspólnie się sfotografować i otrzymać prezenty. Następnie w Puszczy Białowieskiej zwiedziliśmy posiadłość Dziadka Mroza, po której oprowadzały nas bajkowe postacie. Były wspólne zabawy i tańce na świeżym powietrzu. Uczniowie mieli okazję zetknąć się z „żywym” językiem rosyjskim, a także spróbowali typowego dania kuchni rosyjskiej - blinów.
Ciekawostkę dla uczniów stanowiło przekroczenie granicy w Terespolu, dwugodzinna różnica czasu, posługiwanie się białoruskimi rublami oraz mówienie w języku rosyjskim. W fantastycznych humorach, z dużym bagażem wspomnień wróciliśmy do Siedlec.
Całą społeczność szkolną gorąco pozdrawiamy od sympatycznego Dziadka Mroza.

W dniach 10.01.2018 r. – 19.01.2018 r.  w Technikum nr 2 trwają egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk i technik organizacji reklamy.  W dniu 11.01.2018 r. 108 uczniów klas czwartych przystąpiło do części pisemnej.  77 uczniów w czasie ferii zimowych przystąpi do części praktycznej egzaminu. Powodzenia!

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA w Siedlcach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".
TechnikumPerspektywy2018

Jesteśmy na 1 miejscu w Siedlcach, 10 w województwie mazowieckim i 70 miejscu w Polsce.W rankingu liczą się:
- sukcesy w olimpiadach 20%
- wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych 20%
- wyniki matur z przedmiotów dodatkowych 30%
- wyniki egzaminu zawodowego 30%.

Msza za śp. Stanisława Glicę zostanie odprawiona w kościele katedralnym w Siedlcach dn. 12 stycznia 2018 r. (piątek) o godz. 7.00. Mszę zamówiła społeczność ZSP nr 2 w Siedlcach

SGlica

„Życie, jesteś chwilą, życie tyś mym snem.
Życie tyś dniem krótkim, przemijasz jak cień.”
Św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pana Stanisława Glicy wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

W Zmarłym żegnamy nie tylko cenionego dyrektora, szanowanego nauczyciela matematyki, pedagoga i wychowawcę młodzieży, ale też zawsze życzliwego kolegę, dobrego przyjaciela, wspaniałego człowieka. Ś.p. Stanisław Glica odszedł, ale pozostanie w naszej pamięci i naszych sercach.
Łączymy się w smutku i żałobie z Rodziną.

Dyrekcja i cała społeczność szkolna

ZSP nr 2 w Siedlcach

W grudniu 2017 uczniowie szkoły polskiej i greckiej, pod opieką p. Moniki Olędzkiej i p. Johna Mokiasa, wykonali prezentacje i karty świąteczne, które zostały wysłane w listach zagranicznych. Dodatkowo młodzież przygotowała śpiew greckich, angielskich i polskich kolęd. Nagranie klasy 1R z Wigilii klasowej, bardzo spodobało się greckiemu dyrektorowi i zostało zaprezentowane w szkole greckiej podczas Jasełek. Grecy z 3 Dimotiko Sxoleio Tiravou również przygotowali muzyczny prezent dla nas, życząc wszystkim Polakom: Merry Christmas and Happy New Year!