• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

wersja5Relacja

Dnia 12.01.2017 r. odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas maturalnych według następującego porządku:
godz. 16.00 – spotkanie ogólne w świetlicy szkolnej, informacje dotyczące procedur maturalnych
godz. 16.30 – spotkanie z wychowawcami w salach
- klasa 4a – sala 13
- klasa 4c – sala 6
- klasa 4l – sala 16
- klasa 3f – sala 21
W tym czasie w pokoju nauczycielskim dyżur pełnią wszyscy nauczyciele uczący w klasach maturalnych.

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3 L technika logistyka Rafał Karpowicz został zakwalifikowany do finału OOL. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, która uchodzi za najlepszą uczelnię logistyczną w Polsce. Jej celem jest propagowanie wiedzy na temat branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) oraz promowanie utalentowanych uczniów wśród potencjalnych pracodawców z branży TSL: firm transportowych, spedycyjnych, magazynowych i logistycznych. Olimpiada jest turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem Olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Sam finał - III etap OOL odbędzie się w Poznaniu w dniu 3 marca 2017 roku. Liczymy, że Rafał, podobnie jak w poprzednim roku szkolnym Anna Mazurowska, będzie godnie reprezentować Ekonomik.

Wybudujemy wieżę –
wierzę, wierzę, wierzę…

Święta Bożego Narodzenia to w polskiej tradycji czas niezwykle uroczysty, przebiegający w podniosłej atmosferze, pełen uroku i rodzinnego ciepła. To czas wybaczania, zgody, miłości i pokoju. Oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, łamanie się opłatkiem, siano pod obrusem, prezenty pod choinką… To są nieodłączne elementy tych magicznych świąt.
Aby wprowadzić wszystkich w ich magię uczniowie naszej szkoły przygotowali spektakl bożonarodzeniowy zatytułowany „Betlejem jest w Nas”, który odbył się 22 grudnia 2016 roku. W pięknej scenerii betlejemskiej stajenki, choinki iskrzącej się tysiącem światełek opowiedzieli o tym, że narodził się Zbawiciel, który przynosi miłość, jakiej nie znał świat, aby uleczyć serca wszystkich ludzi. Występujący aktorzy w mistrzowski sposób wyrazili przesłanie tej sztuki, że w życiu nie powinny liczyć się pieniądze, bogactwo, rzeczy materialne, że Święta Bożego Narodzenia to doskonały moment na to, aby zmienić swoje życie. Pozbyć się lenistwa, pychy, chciwości, gniewu... Aby zrezygnować z ciągłej gonitwy za tym, co jest ulotne, kruche, nietrwałe… To czas, kiedy powinniśmy się zatrzymać i otworzyć swoje serca, aby zrozumieć, że w życiu liczą się takie wartości jak Pokora, Dobroć, Czystość, Miłość, Skromność, Przyjaźń, Cierpliwość…
Dopełnieniem tego przekazu były bez wątpienia genialnie wykonane przez młodzież naszej szkoły utwory muzyczne: „Bóg narodzi się” zespołu Perfect, „Kolęda na koniec wieku” Z. Preisnera oraz piosenki z musicalu „Metro” – „Bluzwis”, „Uciekali” , „Wieża Babel”.
W przedstawieniu udział wzięli: Dorota Ratuska, Bartosz Olędzki, Adriana Woźniak, Mateusz Garwoliński, Julia Kuczyńska, Olga Woszczek, Weronika Górska, Julia Kaja Kowalczyk, Małgorzata Szewczyk, Marek Wadas, Adrian Klimiuk, Przemysław Kozak, Krystian Piekarski z klasy 1F; Piotr Leśniak z klasy 3C; Kinga Ługowska z klasy 4L; Izabela Rzążewska, Karolina Rosa z klasy 3R; Paulina Sosnowska z klasy 3A oraz Izabela Sołoniewicz i Beata Parobczyk z klasy 1A. O oprawę muzyczną zadbali Kamil Gajowniczek i Jakub Książczak z klasy 3L, a całość uroczystośći poprowadził Rafał Karpowicz z klasy 3L.
Spektakl przygotowały panie Grażyna Lech i Aneta Baran.

BN2

Przeżywając niezwykłą radość i piękno
Tajemnicy Betlejemskiej Nocy
życzę Państwu
rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech Boże Dziecię pomnoży miłość w Państwa rodzinach i napełni optymizmem,
którego wystarczy na cały zbliżający się 2017 rok.

Dyrektor wraz z pracownikami
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
im. Mikołaja Kopernika

Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.
Seweryn Krajewski

Wieczór wigilijny w tradycji polskiej jest najbardziej uroczystym i najbardziej wzruszającym wieczorem roku. Wigilia obchodzona jest w Polsce zarówno w gronie rodzinnym, jak i w rożnego rodzaju wspólnotach czy organizacjach. Zgodnie z tą piękną tradycją klasa II L wraz z wychowawcą Elżbietą Replińską spotkali się przy blasku świec, dźwięku kolęd przy wigilijnym stole, z tradycyjnymi potrawami i opłatkiem 21 grudnia 2016 r. Uroczystość wigilijna była poprzedzona "klasowym" ubieraniem żywej i bardzo okazałej choinki, która budzi zachwyt wszystkich nauczycieli i uczniów mających zajęcia w sali 27 w naszej szkole.

W dniu 19.12.2016 delegacja uczniów z klasy 2c i 3a wręczyła przygotowane przez klasy: 2c, 3a, 2a, 1r, 4a i 4c karty świąteczne z imiennie wypisanymi życzeniami mieszkańcom oraz pracownikom DPS „Domu nad Stawami w Siedlcach”.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com