Zaproszenie na Dzień Seniora w Ekonomiku

image001

Dnia 16 października 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski pod hasłem ,,Wstańcie, chodźmy!" .

W czasie uroczystej akademii młodzież zapoznała się z fragmentami wypowiedzi św. Jana Pawła II, które zostały powiedziane podczas pierwszej pielgrzymki do Polski oraz opublikowane w książce ,,Wstańcie, chodźmy!"

Usłyszane słowa zachęcają nas do nieustannej wspinaczki oraz do podążania do doskonałości.

Piosenki przygotowane pod kierunkiem p. Tomasza Borkowskiego ubogaciły naszą uroczystość.

Za trudną pracę z nami i okazywane serce chylimy przed Wami głowy w ogromnej podzięce” – słowa te towarzyszyły nam w szkole 11 października 2019 r., podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Ten dzień należy do jednych z najbardziej uroczystych dni w szkole, jest to moment w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy pedagogów. Był to czas przemówień i czas podziękowań. Podczas uroczystej akademii przedstawiciele Rady Rodziców i Uczniowie złożyli serdeczne życzenia Dyrekcji Szkoły i Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom administracji i obsługi. Podziękowali za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie uczniowskich serc i umysłów. Do życzeń dołączono ”milion” białych róż, wiersze i piosenki w wykonaniu Uczniów naszej Szkoły.

Akademię przygotowano pod kierunkiem nauczycieli: p. Wioletty Wyrębek, p. Kamili Wereszczyńskiej i p. Tomasza Borkowskiego.

W dniu 07 października 2019 r. klasy pierwsze po szkole podstawowej pod opieką wychowawców: klasa Ia pod opieką pani Renaty Paczóskiej, klasa Ib pod opieką pani Joanny Nuckowskiej, klasa Ic pod opieką pana Andrzeja Kowalczyka, klasa IL pod opieką pani Elżbiety Replińskiej  oraz klasa If pod opieką pani Małgorzaty Hołubiec udały się na wyjazd integracyjny do Domu  Pracy Twórczej „Reymontówka” znajdującego się 20 km na zachód od Siedlec, w gminie Kotuń, w Chlewiskach. Wychowawców w opiece nad uczniami wspierali również inni nauczyciele szkoły: pani Ewa Kruk, pani Małgorzata Sawicka, pani Anna Wereszczyńska i pani pedagog Katarzyna Łupińska.

„Reymontówka” mieści się w zabytkowym dworku wybudowanym w połowie XIX w. dla rodziny Różańskich. W 1926 r. dworek wraz z gruntami kupiła wdowa po Władysławie Reymoncie - Aurelia, przeznaczywszy na ten cel część pieniędzy z nagrody Nobla, jaką otrzymał Reymont za powieść "Chłopi".

Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” to nie tylko zabytkowy dwór z zapleczem hotelowym i rekreacyjnym (korty tenisowe, stadnina koni, basen dla dzieci, mini skansen, piękny park z zabytkowym drzewostanem i stawami) z bogatą działalnością kulturalną, edukacyjną i artystyczną. To także miejsce ukazujące piękno i walory  kulturowe polskiej wsi.

W tym to urokliwym zakątku nasze klasy pierwsze spędziły kilka godzin, mając okazję podziwiać nie tylko piękno dworku czy skansenu, ale również brały udział w zajęciach z paniami psycholog o raz z panią pedagog Katarzyną Łupińską. Zajęcia z psychologiem miały charakter zabaw integracyjnych służących własnemu samopoznaniu i poznaniu klasy. Zajęcia z pedagogiem szkolnym poświęcone były określeniu stopnia adaptacji „pierwszaków” do nowej szkoły i klasy oraz podejmowały bardzo ważną tematykę uzależnień i zachowań ryzykownych.

Uczniowie wraz z wychowawcami odbywali również spacery po terenie należącym do dworku, niektórzy grali w tenisa. Wyjazd zakończył się dyskoteką, podczas której odtwarzane i tańczone były nie tylko nowoczesne utwory młodzieżowe, ale i te tradycyjne, np. „Belgijka”.

Dnia 4 października 2019 r. uczniowie klas: 1fg, 3f oraz 4a pod opieką pani Karoliny Ochnik oraz pani Iwony Kaczorek wybrali się do teatru Studio Buffo w Warszawie na przedstawienie pt. „Tom Sawyer" M. Twaina. Uczniowie z zapartym tchem oglądali adaptację teatralną należącego do kanonu literatury światowej utworu, który wystawiany był w języku angielskim. Spektakl był znakomity, kreacje aktorskie wspaniałe, a scenografia bardzo pomysłowa. Kolejnym atutem wycieczki była piękna pogoda. W Warszawie przywitała nas prawdziwa polska złota jesień, która umilała zwiedzanie stolicy.

Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w dn. 26.09.2019 r. uczniowie z klasy 2L wzięli udział w warsztatach kulturowych "London Riddles". Zajęcia zostały przeprowadzone metodą stacji przez nauczycielki języka angielskiego p. Annę Wereszczyńską i p. Emilię Woźniak. Uczniowie "podróżując" od stacji do stacji poznawali ciekawostki związane z kulturą Wielkiej Brytanii. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety ufundowane przez wydawnictwo Macmillan.