Dnia 11.01.2010 r. w Sali Weselnej "Orchidea" w Siedlcach odbył się bal studniówkowy uczniów klas maturalnych. Wzięły w nim udział cztery klasy technikum i jedna klasa liceum ogólnokształcącego.

Po przemówieniach wygłoszonych przez: Panią Jolantę Duk - Dyrektora Szkoły oraz Pana Mariusza Oknińskiego - przedstawiciela Rodziców, uczniowie rozpoczęli bal dostojnym staropolskim tańcem - polonezem. Taniec zainaugurowały słowa z polskiej epopei narodowej - "Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, i wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi"...

...a potem zabawa trwała do białego rana!!!

Z całą pewnością wieczór ten na długo zostanie w pamięci maturzystów.

W dniach 9 - 17 stycznia 2020 roku w Technikum nr 2 trwają egzaminy zawodowe. Przystąpi do nich 110 uczniów klas czwartych. Egzamin zawodowy, czyli egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, ocenia poziom opanowania ‎przez zdającego wiadomości i umiejętności z zakresu ‎jednej kwalifikacji wyodrębnionej w nauczanym ‎zawodzie. Wyniki egzaminów z części pisemnej i praktycznej uczniowie poznają 20 marca 2020 roku. Trzymamy kciuki za najwyższe noty!

Zebranie rodziców uczniów klas maturalnych z wychowawcami odbędzie się dn. 16.01.2020 r. o godz. 16.00 w następujących salach:

Klasa 4a – sala 14

Klasa 4c- sala 12

Klasa 4l – sala 24

Klasa 4r – sala 5

Klasa 3f – sala 11

Technikum nr 2 w ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach po raz kolejny otrzymało Złotą Tarczę w prestiżowym rankingu szkół Perspektywy 2020 plasując się na 1 miejscu wśród techników w Siedlcach, 15 miejscu w województwie mazowieckim i 90 miejscu w Polsce.

W ubiegłym roku nasza szkoła uzyskała Srebrną Tarczę, była na 142 miejscu w Polsce, więc sukces szkoły w tym roku tym bardziej cieszy, ponieważ nastąpił znaczny wzrost pozycji Technikum nr 2 (o 52 miejsca).

Na bardzo dobrą jakość nauczania w naszej szkole i uzyskanie Złotej Tarczy mają wpływ wysokie wyniki naszych uczniów na egzaminach zewnętrznych tj. na egzaminach zawodowych (30%), maturalnym z przedmiotów obowiązkowych (20%), maturalnym z przedmiotów dodatkowych (30%), oraz sukcesy uczniów w ogólnopolskich olimpiadach (20%).

Gratuluję i składam wyrazy uznania całej Kadrze Pedagogicznej, Uczniom i Rodzicom. To wynik wspólnego zaangażowania, wytrwałości w pracy i wiary w osiągnięcie sukcesu.

Zlote technikum 2020

Dzisiaj Nauczyciele, Pracownicy, przedstawiciele Rodziców i Uczniowie „Ekonomika” spotkali się na Szkolnym Kolędowaniu. Na scenie duży stół przykryty białym obrusem, choinka, żłóbek… Mądre słowa, jakże ważne dla wszystkich w okresie Świąt Bożego Narodzenia: „Podziel się ze mną w mojej samotności”, „Nie bądźmy jedynie niemymi przechodniami”, „Byście z radością i prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela i niech to będą również wasze narodziny – narodziny nowego człowieka”. Wszyscy przeżyliśmy chwile refleksji i wzruszenia, ale też uśmiechu i radości przy nieco żartobliwych tekstach ks. Twardowskiego i żywiołowo zaśpiewanych kolędach. Pani dyrektor Jolanta Duk złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia, a wszyscy artyści chórem zakrzyknęli: „Wesołych Świąt!”

W uroczystości wystąpili: z klasy 1ap- Kinga Szczepańska, Olga Mikułowska, Gabrysia Soszyńska, Małgosia Mazurek, Kuba Kruszewski, Kacper Śpiewak, Weronika Kotowska, z klasy 1fg - Wiktoria Nowosielska, Natalia Wielgórska, Małgorzata Teodorczuk, Ola Stelęgowska, Lidia Wielgórska, z klasy 2f - Beata Borkowska, z klasy 2r - Ola Kazanecka, z klasy 1rg - Kamila Wojtczuk, Marcel Wójcik , z klasy 3f - Milena Jastrzębska, Kamila Gałecka, Karolina Mazurczak, z klasy 4l- Konrad Surudo. Gościnnie wystąpili też ubiegłoroczni absolwenci- Ada i Patryk.

Szkolne Kolędowanie przygotowali p. prof. Barbara Adamiak i p. prof. Tomasz Borkowski.

12 grudnia odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Mazowsza. W gronie 51 młodych radnych znalazło się 9 z okręgu siedlecko-ostrołęckiego. Wśród nich jest uczeń klasy IV c technikum Robert Boguszewski. Oprócz naszego Roberta w Młodzieżowej Radzie Mazowsza jest jeszcze dwóch uczniów siedleckich szkół.

Robertowi serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy i życzymy wielu owocnych posiedzeń i mądrych decyzji.