• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

medal

Dnia 21 marca 2017r. klasa II L wzięła udział w wykładach i pokazach laboratoryjnych z informatyki, matematyki, fizyki i chemii na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się wykład dr Waldemara Bartyna „Co w Internecie piszczy?”, po którym odbył się krótki quiz z atrakcyjnymi nagrodami. Zajęcia te były zorganizowane przez Wydział Nauk Ścisłych UPH w ramach Pierwszego Dnia Wiosny - uczestnicy otrzymali Certyfikat Wagarowicza.

Dnia 19 marca 2017 r. na staż zagraniczny do Włoch wyjechało 17 uczniów i do Portugali 16 uczniów. Uczestnikami projektu są uczniowie klas trzecich Technikum nr 2, którzy zgodnie z ramowym planem nauczania realizują praktykę zawodową dla zawodu technika ekonomisty, handlowca, logistyka i organizacji reklamy. Celem wyjazdów na zagraniczne praktyki zawodowe jest przede wszystkim zdobycie praktycznego doświadczenia zawodowego, wykorzystanie zdobytej wiedzy oraz nabycie nowych umiejętności zawodowych. Praktyka zagraniczna stwarza większe możliwości zatrudnienia i podwyższa kwalifikacje zawodowe. Rozwinięcie umiejętności interpersonalnych - we współpracy w grupie, poznanie różnorodności społecznej, językowej i kulturowej innych krajów oraz uzyskanie certyfikatów Europass Mobility pozwoli osiągnąć konkurencyjność zarówno na regionalnym, krajowym jak i europejskim rynku pracy.

Dzisiaj, 17 marca 2017 r. dobiegła końca wizyta naszych przyjaciół z zaprzyjaźnionej szkoły w Oranienburgu. Od soboty 11 marca polsko-niemiecka grupa realizowała projekt edukacyjny pod nazwą „Młodzież w Unii Europejskiej”. Cele projektu są niezmienne dla nas od 4 lat, czyli od początku realizacji zadań w ramach wymiany międzynarodowej. Młodzież wzbogaca swoją wiedzę, nabywa umiejętności zawodowe, doskonali języki obce oraz poznaje kraj i kulturę sąsiedniego państwa. Ważnym aspektem inicjatywy jest integracja młodzieży i budowanie partnerstwa.
W sobotnie popołudnie naszych gości na dworcu PKP w Siedlcach powitała dyrekcja szkoły, nauczyciele języka niemieckiego,12 uczniów – uczestników projektu ze strony polskiej i kilkoro rodziców.
Jak zawsze (to już siódme spotkanie uczniów siedleckiego Ekonomika i Georg-Mendheim-Oberstufenzentrums z Oberhavel), program był tak zaplanowany, by połączyć pożyteczne z przyjemnym. W trakcie pobytu odbywały się zajęcia warsztatowe, w czasie których młodzież realizowała zadania projektowe. Ponadto na uczestników czekało wiele atrakcji. Już w niedzielę wyjechali na wycieczkę do Lublina, zwiedzili Muzeum na Majdanku, podziwiali Starówkę i Zamek. W poniedziałek nasi goście byli z wizytą w Urzędzie Miasta, gdzie spotkał się z nimi Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski. Uczniowie z naszej szkoły w czasie spaceru z niemieckimi kolegami po mieście zapoznali ich z najciekawszymi zabytkami. Wtorek to kolejny wyjazd – tym razem do stolicy. W godzinach przedpołudniowych złożyliśmy wizytę w Kuratorium Oświaty w Warszawie. W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie urzędu uczestniczyła Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Dorota Skrzypek, Mazowiecki Wicekurator Oświaty. Podczas spotkania uczestnicy projektu podzielili się dobrymi praktykami w zakresie już 4-letniej współpracy. W Warszawie pokazaliśmy naszym gościom wiele ciekawych miejsc, m. in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Grób Nieznanego Żołnierza, Rynek Starego Miasta.15 marca w środę odbyła się konferencja projektowa. Młodzież z obydwu krajów przedstawiła prezentacje dotyczące różnych aspektów życia młodych ludzi w Polsce i w Niemczech, takich jak nauka, sport, kultura. Polscy uczniowie przedstawili współczesną wersję „Kopciuszka”, a wszyscy razem odśpiewali hymn UE. Popołudnie było typowo rekreacyjne – goście z Niemiec bawili się na kręgielni i spędzili czas w towarzystwie kolegów z Polski. W czwartek odwiedziliśmy siedzibę władz Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, czyli Pałac Ogińskich i nowoczesny gmach uczelni przy ulicy Żytniej. Popołudnie i wieczór spędziliśmy w Dworze w Mościbrodach. Było ognisko, wspólne gry i zabawy przy muzyce, sesje fotograficzne i pyszna kolacja w pięknej Sali kominkowej.
Pełni wrażeń, zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do Siedlec.
Rano pożegnaliśmy naszych przyjaciół. Były podziękowania, życzenia i zapewnienia o dalszych wspólnych działaniach. Dobiegła końca siódma wymiana grup w ramach naszej współpracy. Rewizyta naszych uczniów w Oranienburgu już w czerwcu.

Po raz pierwszy obchody Światowego Dnia Konsumenta odbyły się w 1983 roku, w rocznicę przemówienia prezydenta Johna Kennedy’ego, wygłoszonego w Kongresie Stanów Zjednoczonych w 1962 roku. Dotyczyło ono projektu ustawy o ochronie praw konsumenta. Wówczas prezydent USA sformułował cztery podstawowe prawa konsumenta: do informacji, do wyboru, do bezpieczeństwa, do reprezentacji. Z jego ust padło również, wciąż aktualne stwierdzenie: "Konsumenci to my wszyscy". W celu upamiętnienia tego dnia oraz popularyzowania wiedzy z zakresu praw konsumentów uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: Pani G. Lech i Pani W. Pieńkowskiej przygotowali i zaprezentowali na korytarzu szkolnym ekspozycję pod hasłem: „Pułapki promocji”. Młodzież w ciekawy sposób przedstawiła w jaki sposób omijać pułapki zastawiane przez sprzedawców, nie dać nabrać się na okazyjne promocje, wyprzedaże czy przeceny. Uczniowie w formie prac plastycznych wskazali, że wybierając się na kolejne zakupy należy pamiętać aby nie stać się ofiarą manipulacji i nie wpaść w pułapkę promocji.

W dniach 13 – 14.03.2017 r. już po raz jedenasty odbyła się w szkole akcja „Pomagamy wypełniać PIT-y”. Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli i pracowników Urzędu Skarbowego w Siedlcach wypełniali zeznania podatkowe za 2016 rok mieszkańcom Siedlec i okolicznych miejscowości. Nasza akcja cieszyła się dużą popularnością wśród miejscowej społeczności. Korzystają z niej głównie osoby starsze, matki samotnie wychowujące dzieci oraz osoby korzystające z odliczeń. Jak co roku uczniowie przez kilka godzin wypełniali PIT - 37 ale także PIT – 36 wraz z załącznikami.

11 marca br. w naszej szkole odbył się już XIV Konkurs Repetytorski Poezji Rosyjskiej ,,Strofy pod samowarem”, którego organizatorem jest SCDiDN w Siedlcach. Wiersze rosyjskich poetów prezentowało 65 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Siedlec i okolicznych gmin. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Ługowska - uczennica klasy IV l oraz Yulija Hodovaniuk - uczennica klasy I a. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Yulija Hodovoniuk zajęła w konkursie III miejsce.
W tym roku w naszych progach gościliśmy w jury rodowitych Rosjan, a imprezę uświetnił występ zespołu ,,KRYNICZKA” z Brześcia z Białorusi.
Dekoracje wykonały uczennice klasy IV c.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com