• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

wersja5Relacja

W dniu 18 października 2016 roku klasa 2A, wraz z opiekunkami p. Edytą Mielniczuk i p. Wiolettą Pieńkowską, uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Siedlcach. Na początku wizyty pracownik ZUS, p. Andrzej Krzymowski, zapoznał uczniów z zasadami obsługi „zusomatu” znajdującego się przy wejściu do placówki. Następnie uczniowie odwiedzili salę obsługi klienta, gdzie dowiedzieli się o kolejności i zasadach obsługi klientów. Potem młodzież obejrzała film o ponad osiemdziesięcioletniej historii Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz zapoznała się z prezentacją, omówioną przez p. Agnieszkę Drzewowską, o funkcjonowaniu ZUS. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są zadania ZUS, jakie rodzaje składek są wpłacane do ZUS, jakie rodzaje świadczeń są wypłacane z ZUS, jakie są obowiązki przedsiębiorcy wobec ZUS.

 

19 października klasy 1f, 2a, 3a i 4c uczestniczyły w spotkaniu z Prezesem Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, dotyczącym oszczędności mediów w gospodarstwie domowym.

Za trud, za serce, za przekazaną wiedzę - pod takim hasłem w dniu 17.10.2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na której świętowali wszyscy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Uroczystość tę połączono ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Na pamiątkę przyjęcia w poczet społeczności szkolnej uczniowie podziękowali Dyrekcji Szkoły i wręczyli kwiaty, które będą zdobiły kącik naszego patrona Mikołaja Kopernika.

W dniu 13 października 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole XVI Dzień Papieski, który w tym roku przebiega pod hasłem "Jan Paweł II- Bądźcie świadkami miłosierdzia", oraz 1050 rocznicę Chrztu Polski. Warto dodać, że przedsięwzięcie to wpisuje się też w szkolny projekt edukacyjny „Festiwal Sienkiewiczowski w Ekonomiku”, który realizujemy z okazji Roku Henryka Sienkiewicza w naszej szkole.
To właśnie te trzy piękne rocznice stały się pretekstem do wystawienia dla szkolnej społeczności krótkiego spektaklu zatytułowanego „Quo vadis, Domine?”
Była to inscenizacja przygotowana na podstawie treści dzieła Henryka Sienkiewicza pt. "Quo vadis", dzieła, za które pisarz otrzymał w 1905 roku literacką Nagrodę Nobla.

W dniu 13 października 2016 roku uczniowie klas: I c i I r i II f z wychowawcami uczestniczyli w recitalu pt. „Jutro jest … wtedy pochylisz się nad sobą” poświęconemu profilaktyce uzależnień wśród młodzieży, zorganizowanym przez Siedleckie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Uzależnionych "Powrót z U". Spotkanie odbyło się w Sali Widowiskowej Podlasie. Recital w wykonaniu Jarosława Wajka i Anny Samusionek, był niesamowitym przeżyciem dla zgromadzonej młodzieży jak i ich opiekunów. Przekazane słuchaczom doświadczenia z własnego życia dotyczące m.in.: uzależnień od alkoholu i narkotyków bardzo poruszyły zebranych. Swoistą ucztą dla duszy, była wspaniała oprawa muzyczna w wykonaniu Jarosława Wajka. Wykonał on własne kompozycje jak i utwory zespołu „Oddział Zamknięty”, z którym współpracował przez wiele lat. Aktorka - Anna Samusionek zaprezentowała publiczności piękne wiersze ks. Jana Twardowskiego, które również wprowadziły zebranych w specyficzny klimat i skłoniły do przemyśleń. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomoże młodym ludziom podejmować w swoim życiu słuszne decyzje, dzięki którym nie wpadną w pułapkę, jaką są wszelkiego rodzaju uzależnienia.

W dniu 11 października 2016 roku uczniowie klas: 1f, 1l i 1r pod opieką wychowawców i Pani pedagog udali się na widowisko edukacyjno – muzyczne pt. „Tylko muzyka”, które było kontynuacją spektaklu pt. „Giganci piosenki”. Wokaliści i aktorzy Teatru ES, Teatru Tańca Caro Dance jak również występujący gościnnie siedleccy artyści, zaprezentowali repertuar takich gwiazd jak: Jimi Hendrix, Janis Joplin, The Doors, The Rolling Stones, Bob Dylan, Led Zeppelin, Pink Floyd. W widowisku, któremu towarzyszyła znakomita oprawa choreograficzna wystąpili uczniowie naszej szkoły. Koncert miał charakter profilaktyczny, nie zachęcał do stosowania środków odurzających i nadmiernych swobód obyczajowych, a wręcz przeciwnie - ostrzegał przed skutkami szybko zdobytej sławy. Kończyło się to często przedwczesną śmiercią wielu muzyków i ich fanów. Tzw. „syndrom 27”. To właśnie w tym wieku zmarli: Janis Joplin, Jim Morrison, Jimi Hendrix, a współcześnie Kurt Cobain i Amy Winehouse.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com