wersja5Relacja

„Siedleckie więzienie w środku miasta? – po co burzyć, lepiej kupić i zarobić”

… to tytuł konkursu dla uczniów siedleckich szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się 1 grudnia br. Organizatorem konkursu było I Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach i Fundacja Bonum Educations. Konkurs miał na celu promocję przedsiębiorczych postaw wśród młodzieży, kształtowanie kreatywnego podejścia do własnego życia i kariery zawodowej oraz promocję działań na rzecz miasta Siedlce. Zadaniem uczestników (trzyosobowych zespołów) było przygotowanie dziesięciominutowej prezentacji konkursowej zawierającej ich autorski pomysł na zagospodarowanie budynku siedleckiego więzienia zawierającej elementy biznesplanu, wskazanie planowanych zysków, a także korzyści dla miasta Siedlce. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Jeden - uczennic z klas pierwszych w składzie: Paulina Kita (kl.1r), Izabela Sołoniewicz (kl. 1a), Agata Rychlik (kl. 1c) pod opieką p. Grażyny Lech i p. Sz. Maciołka, a drugi – uczennic z klasy 3a: Karolina Kadźmierczak, Aleksandra Dmowska, Monika Chylińska pod opieką p. Elżbiety Zaniewicz. Komisja konkursowa szczególnie podkreśliła atrakcyjność i innowacyjność pomysłów, realność prezentowanej koncepcji, formalne strony biznesplanu oraz wykorzystanie różnorodnych narzędzi multimedialnych. Dziewczęta z klas pierwszych zajęły 1. miejsce w konkursie (zdobywając nagrody książkowe oraz 1000 zł dla szkoły), a drużyna z klasy trzeciej - 2. miejsce (wygrywając nagrody książkowe i 500 zł dla szkoły).
Wszystkim dziewczętom gratulujemy!

Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe (egzamin w starej formule) przeprowadzony zostanie w roku szkolnym 2016/2017 po raz ostatni!
Termin składania deklaracji upływa 20 grudnia 2016 r.

27 stycznia 2017 roku odbędzie się pierwszy I etap, III edycji Konkursu Wiedzy o Parlamencie Europejskim pod honorowym patronatem Pani Europoseł Julii Pitery. Głównym celem konkursu jest przybliżenie uczniom historii i działalności Parlamentu Europejskiego oraz polskich przedstawicieli w tej instytucji, a także propagowanie wiedzy na temat europejskiego rynku pracy, sytuacji młodzieży w Unii Europejskiej i możliwości jakie daje młodym ludziom członkostwo Polski w UE. W kolejnym, II etapie konkursu, który odbędzie się 3 marca 2017 roku oceniane będą m.in. pomysł na połączenie pasji z rozwojem kariery oraz umiejętności komunikacji w języku angielskim, a także zdolności autoprezentacji.
Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Siedlcach. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach oraz Biuro Krajowe Poseł do Parlamentu Europejskiego Julii Pitery. Współorganizatorem konkursu jest Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach.
W załączeniu regulamin oraz plakat konkursowy.

plakat III PE mini

Dnia 02-12-2016 r. 6 uczniów Technikum nr 2 w Siedlcach kształcących się w zawodzie technik logistyk wzięło udział w II etapie (okręgowym) IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Naszą szkołę reprezentowali: z kl. IV l - Paulina Mazurek, Kamil Barej, Hubert Czerski, Kaniecki Bartłomiej, z kl. III l - Rafał Karpowicz i z kl. II l – Konrad Kadej. II etap Olimpiady Logistycznej odbył się w wybranych szkołach w 12 okręgach i przystąpiło do niego aż 712 uczniów z 216 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Nasi uczniowie II etap Olimpiady pisali w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie. Wyniki będą znane 16 grudnia br.

W dniu 1 grudnia 2016 roku uczniowie klas: 1a i 1r pod opieką wychowawców uczestniczyli w koncercie – lekcji z cyklu Spotkania z folklorem pt. „Podlaski Folklor nie tylko taneczny”, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej im. Alicji Siwkiewicz „Chodowiacy” w niezwykle oryginalny i ciekawy sposób przybliżył widzom region Podlasie: jego nazwę, lokalizację, dawny ubiór, zabawy, folklor muzyczny oraz taneczny. Koncert wywarł na nas duże wrażenie tym bardziej, że wśród artystów zespołu ludowego wystąpili uczniowie naszej szkoły, którym serdecznie gratulujemy i cieszymy się z ich zainteresowań i pasji.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
Dnia 29 listopada 2016 roku odbył się I etap tej Olimpiady, w którym brało udział 18 uczniów z naszej szkoły (8 uczniów z klasy 4A i 10 uczniów z klasy 2A). Młodzież rozwiązywała test składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Trzy uczennice z klasy 4A, które uzyskały największą liczbę punktów z testu: Angelika Jóźwiak, Karolina Krasuska i Anna Krasuska, zostały zgłoszone jako zespół reprezentujący naszą szkołę w II etapie Olimpiady.
Lista zespołów zakwalifikowanych do II etapu Olimpiady będzie ogłoszona do 27 stycznia 2017 roku na stronie www.zus.pl/edukacja.