15 listopada 2019 r. w czytelni szkolnej odbył się V Szkolny Konkurs „Mistrz Czytania”.
W eliminacjach wzięło udział 20 uczniów, którzy zaprezentowali wybrane przez siebie fragmenty prozy. Wśród książek pojawiła się literatura młodzieżowa („My dzieci z dworca ZOO”, „Ogród Zuzanny”, „Dziewczyna z pociągu”), kryminały Remigiusza Mroza, fantasy („Wiedźmin” Sapkowskiego, „Hobbit, czyli tam i z powrotem” Tolkiena). Nie zabrakło też klasyki - utworów Sławomira Mrożka, Henryka Sienkiewicza czy lektur („Ferdydurke” Gombrowicza, „Zbrodnia i kara” Dostojewskiego, „Nad Niemnem” Orzeszkowej). Zgodnie z regulaminem oceniano: technikę czytania, środki artystycznego wyrazu, dykcję, intonację, płynność, interpretację, kontakt wzrokowy z odbiorcą, postawę, mimikę. Należy podkreślić, iż poziom prezentacji był najwyższy spośród dotychczasowych edycji, dlatego jury nagrodziło wiele osób. Tytuł Mistrza Czytania w Technikum nr 2 zdobył Robert Boguszewski z kl. 4c, a w VI Liceum Ogólnokształcącym – Piotr Nojak z kl. 2f. Drugie miejsce ex aequo zajęli: Marcin Jastrzębski 4r i Milena Jastrzębska 3f, trzecie miejsce ex aequo: Kinga Szczepańska 1ap, Natalia Kozak 4r. Jury przyznało również cztery wyróżnienia dla: Marty Krasuskiej 1fp, Karoliny Jaszczuk 1ag, Mateusza Jagiełło 1fg, Katarzyny Olkowicz 4r. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast uczestnicy – dyplomy i drobne upominki. Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy powodzenia naszym Mistrzom w konkursie międzyszkolnym, który odbędzie się 28 listopada 2019 r.

Wanda Jarzb

Z żalem żegnamy Panią Wandę Jarząb – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach   w latach 1966 - 1980 r., doskonałego nauczyciela geografii, wspaniałego pedagoga i życzliwego Człowieka.

Zapewniamy, że w naszych sercach i pamięci Pani Dyrektor, ma szczególne miejsce.

Wyrazy współczucia Rodzinie składają Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy, Uczniowie Szkoły oraz Emerytowani Nauczyciele i Pracownicy Ekonomika.

W dniu 15 listopada 2019 r. 16 uczniów z klas technika logistyka wzięło udział w szkolnym etapie IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Celem olimpiady jest zainteresowanie uczniów  technikum szczegółowymi zagadnieniami z zakresu transportu, spedycji oraz logistyki z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań w charakterze studentów Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego i innych uczelni o podobnych kierunkach  kształcenia. Wyniki I szkolnego etapu olimpiady już 30 listopada, a etap okręgowy odbędzie się w wybranych szkołach 6 marca 2020 r.

Liczymy na sukcesy naszych logistyków. Przypominamy, że do II etapu XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu zakwalifikowało się aż 9 uczniów z klas technika logistyka.

W dniu 08.11.2019 uroczyście świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspominaliśmy bohaterską postawę polskich żołnierzy, którzy walczyli o Niepodległą Polskę oraz Polaków, którzy nawet pod zaborami pielęgnowali polskie tradycje, język i kulturę. Dzisiejsze święto było oddaniem hołdu i podziękowaniem naszym przodkom, dzięki którym możemy nazywać się dziś Polakami.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy o symbolicznej godzinie 11:11.

Dzisiejsza uroczystość skłoniła nas do refleksji nad tym, jak bardzo możemy czuć się szczęśliwymi ludźmi, dzięki temu, że żyjemy w wolnym kraju. Bo, jak powiedział Adam Jerzy Czartoryski: „Wolność! Ty najpierwsza z własności człowieka, bez której inne nikną i szczęście ucieka...”.

W uroczystej akademii wzięły udział klasy: 1ap, 1cg, 2a, 3a, 4c.

Uroczystość przygotowali uczniowie z klas: 1fg, 1rg, 1ap, 2f, 4l pod kierunkiem pań Karoliny Ochnik i Emilii Woźniak. Oprawę muzyczną przygotował pan Tomasz Borkowski.

W uroczystej akademii wzięły udział klasy: 1ap, 1cg, 2a, 3a, 4c,

W bieżącym roku szkolnym, w sesji zimowej, do egzaminów zawodowych przystąpi 110 uczniów klas maturalnych. Od 4 do 8 listopada br. trwają próbne egzaminy zawodowe z czterech kwalifikacji: A.36. Prowadzenie rachunkowości, A.22. Prowadzenie działalności handlowej, A.32. Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych i A.27. Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej. Powodzenia!