wersja5Relacja

Od 9 maja 2016 r. będzie obowiązywał nowy plan lekcji jest on dostępny w zakładce Plan lekcji.

Jak osiągnąć sukces? - symulacyjna gra edukacyjna, to projekt realizowany przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Celem gry jest ukazanie osobom wkraczającym na rynek pracy, że sukces życiowy zależy zarówno od sukcesu zawodowego, jak i racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi (w tym wyboru produktów finansowych dostosowanych do fazy aktywności zawodowej i społecznej, przy uwzględnieniu potencjalnych zdarzeń losowych).
Zadaniem uczestników jest zdobycie jak największej wartości majątku w wieku 65 lat, przy przejściu na emeryturę. Gra składa się z 5 Etapów odpowiadających fazom okresu życia. W trakcie gry uczestnicy podejmują decyzje:
• finansowe, dotyczące alokacji zgromadzonych oszczędności, w różne produkty finansowe
• zawodowe, dotyczące udziału w szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje
• ubezpieczeniowe, dotyczące zakresu ubezpieczenia na poszczególnych etapach życia,
• pozostałe, dotyczące innych wydatków konsumpcyjnych.
W trakcie gry spotykają ich także zdarzenia losowe, które mogą pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na ich budżet.
W grze brały udział klasy: 1c i 2r. Wszyscy z bardzo dużym zaangażowaniem podejmowali decyzje na poszczególnych jej etapach. Żadna z grup nie musiała ogłosić upadłości konsumenckiej i zakończyć gry przed czasem. Członkowie grup, które osiągnęły najlepsze wyniki finansowe otrzymali drobne nagrody rzeczowe.
Grę prowadziły panie: Grażyna Lech i Wioletta Pieńkowska.

Dnia 22 kwietnia 2016 roku zorganizowany został w Ekonomiku Dzień Otwarty dla gimnazjalistów. Przygotowaliśmy z tej okazji dla naszych gości szereg atrakcji. Odwiedzający nas uczniowie mogli spotkać się z dyrekcją szkoły i porozmawiać o ofercie edukacyjnej. Ponadto mieli możliwość obejrzenia najnowszego filmu o szkole i stoisk prezentujących zawody, w których będą mogli kształcić się w przyszłości. Odwiedzić mogli także stoiska „państwa€“ ambasad” prezentujące kraje, których języków uczymy się w Ekonomiku. Całej imprezie towarzyszyła muzyka ze szkolnego radiowęzła.
Dzisiejszy dzień był trzecim dniem w tym roku - po marcowym Tygodniu Zawodowca - w którym otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla gimnazjalistów. W sumie odwiedziło nas blisko 650 uczniów okolicznych gimnazjów. Od poniedziałku zaczyna się proces rekrutacji. Zapraszamy do nas!

Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 22.04.2016 r. o godz. 16:15 w następujących salach:

1a sala 23
1c sala 13
1l sala 4
1r sala 12
1f sala 11
2c sala 25
2r sala 5
2f sala 21

Od godz. 16:00 w pokoju nauczycielskim – spotkania indywidualne rodziców z nauczycielami przedmiotów.

15 kwietnia 2016 roku o godz. 11:00 w siedzibie pierwszej uczelni logistycznej w Polsce - Wyższej Szkole Logistyki  w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Finałowa VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, podczas której wręczono nagrody 58 najlepszym młodym logistykom w Polsce. W finałowej grupie znalazła się Anna Mazurowska siedlczanka, uczennica klasy IV technika logistyka z Ekonomika.

Gala finałowa miała bardzo uroczysty charakter, jej wielką rangę podkreśliła obecność prezesów i dyrektorów takich instytucji jak: GS1 Polska, EPAL, Rada Pracodawców WSL oraz szerokiego grona kilkudziesięciu przedstawicieli, głównie dyrektorów od spraw personalnych,  wiodących w Polsce i na świecie firm logistycznych, m.in. Sponsorzy Złoci VIII edycji olimpiady: Dachser, DPD Polska, JAS-FBG, TimoCom Soft- und Hardware GmbH, Transics International, STILL Polska oraz Sponsorzy Srebrni: DHL i PKN Epal.

VIII edycja olimpiady obejmowała tradycyjnie trzy etapy. Pierwszy – szkolny, w którym wystartowało 7127 uczniów odbył się w październiku 2015 roku w  294 szkołach ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski w tym również w siedleckim Ekonomiku. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 588 uczniów. Po okręgowych eliminacjach, w marcowym finale zmagało się 58 najlepszych. Podczas gali finałowej nasza uczennica dowiedziała się, że zajęła 14 miejsce. Warto podkreślić fakt, że uczestnikami finału olimpiady byli głównie panowie, bo branża TSL jest zdominowana przez mężczyzn. W pierwszej 20 były 3 dziewczyny, jedną z nich nasza koleżanka.

W historii gospodarczej Polski jest wiele ważnych dat, ale 12 kwietnia 1991 roku zajmuje wśród nich miejsce szczególne. 25 lat temu został podpisany akt założycielski Giełdy Papierów Wartościowych S. A. w Warszawie. Pierwsza sesja giełdowa odbyła się 16 kwietnia 1991 roku i notowano na niej akcje 5 spółek. Wpłynęło wówczas 112 zleceń kupna i sprzedaży, a łączny obrót giełdy wyniósł 1.990 złotych! Od tego czasu Giełda Papierów Wartościowych stała się symbolem sukcesu polskiej transformacji. W ciągu 25 lat przeszła długą drogę do tego, by stać się najważniejszym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Po 25 latach od tego wydarzenia mamy w Polsce nowoczesną i dobrze rozwiniętą giełdę notującą akcje blisko tysiąca spółek, posiadającą szeroką ofertę produktową oraz inwestorów i   emitentów z całego świata.
W celu upamiętnienia tego wydarzenia p. G. Lech i p. W. Pieńkowska, przy zaangażowaniu uczniów klasy 1 a przygotowały w bibliotece szkolnej wystawę publikacji giełdowych. Na korytarzu szkolnym zaprezentowały ekspozycję dotyczącą 25 - lecia giełdy z licznymi fotografiami dokumentującymi jej historię.