medal

Dnia 21.09.2017r. uczniowie kl.1a, 1c, 1r i 1f wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę integracyjną i warsztaty profilaktyczne do Dworu w Mościbrodach. Młodzież wysłuchała wykładu p. psycholog na temat ,,Jak radzić sobie ze stresem w szkole". Uczniowie wzięli udział w warsztatach integracyjnych nt. ,,Komunikacja-integracja". Odbyły się również spotkania i rozmowy z wychowawcami klas. Nie zabrakło też zajęć sportowych. Był wspólny obiad, ognisko i muzyka. Udział w zajęciach integracyjnych pozwolił uczniom na lepsze poznanie siebie wzajemnie.

Dnia 19.09.2017 r. uczniowie z klas III a i II r wraz z opiekunami: s. M. Płatkowską, p. M. Przesmycką, p. K. Bulik i p. W. Pieńkowską uczestniczyli w pielgrzymce jubileuszowej związanej z 200–leciem istnienia Diecezji Siedleckiej. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili bazylikę, w której znajduje się Cudowny Obraz Matki Bożej Gregoriańskiej. Historię obrazu i rodu Sapiehów opowiedział nam oblat, zakonnik kodeńskiego sanktuarium. Uczniowie w skupieniu adorowali Matkę Bożą, obchodząc obraz na kolanach. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Św. oraz w spotkaniu formacyjno – modlitewnym z o. Ryszardem Sierańskim. Żywy przekaz przy dźwiękach gitary i muzyki gregoriańskiej wywarł duże wrażenie na słuchaczach. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała świadectw osób, które na spotkanie zaprosił o. Ryszard. Wszystko to przy słonecznej pogodzie stworzyło niesamowitą atmosferę integracji młodzieży. Następnym punktem naszej pielgrzymki było Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, znanym z bohaterskiego oporu unitów, którzy oddali życie w obronie swej świątyni. W drodze powrotnej nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej, słynące z Cudownego Obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem. Udział w pielgrzymce pozwolił młodzieży poznać historię unikalnych w skali kraju obiektów sakralnych oraz wzbogacił w przeżycia duchowe.

W dniu 17.09.17 przedstawiciele uczniów klas 1c, 2c i 4c wzięli udział w uroczystości poświęconej 78 rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę. Uczniowie uczestniczyli w mszy świętej, która miała miejsce w Kościele Garnizonowym a następnie wszyscy uczestnicy udali się na Skwer Wileński pod Pomnik żołnierzy V i VI Brygady Wileńskiej AK, gdzie złożyli kwiaty.

W dniu 12 września 2017 r. roku uczniowie klasy 2r, pod opieką wychowawcy wybrali się do siedziby Katolickiego Radia Podlasie w Siedlcach, które tego dnia otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających. Wizyta w studiu była doświadczeniem pozwalającym młodzieży poznać specyfikę zawodu dziennikarzy i realizatorów dźwięku. Uczniowie zwiedzili pomieszczenia, w których nagrywane są programy radiowe, obserwując proces powstawania audycji. Chętni próbowali swoich sił przy studyjnym mikrofonie. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie pracownikom Katolickiego Radia Podlasie, a zwłaszcza Pani Joannie Symanowicz, która była naszym przewodnikiem.

W dniach 9, 10, 11 października 2017 r. w EKONOMIKU odbędzie się VI edycja kursu KOMPUTER I INTERNET DLA SENIORA.

Senior2017

W roku szkolnym 2016/17 Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach przystąpiło do Programu Szkoła z Klasą 2.0. Wybraliśmy jeden z dziesięciu celów głównych, który brzmiał: „Szkoła jest otwarta na społeczność lokalną i świat oraz uczy rozwiązywania problemów”. Naszym zamierzeniem było kształtowanie wśród uczniów postawy otwartości w wymiarze lokalnym i globalnym, budowanie pozytywnego wizerunku młodego człowieka otwartego na potrzeby innych, podejmowanie działań na rzecz środowiska lokalnego, tworzenie klimatu otwartości na wielokulturowość, wzmocnienie relacji międzynarodowych i międzypokoleniowych oraz rozwijanie współpracy z instytucjami polskimi i zagranicznymi umożliwiającymi zdobywanie wiedzy praktycznej niezbędnej w pracy zawodowej. Powyższe cele realizowaliśmy przez cały rok, podejmując wiele przedsięwzięć, m.in.:
• Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Parlamencie Europejskim
• Staże zagraniczne we Włoszech i Portugalii „Ku zawodowej przyszłości” w ramach Programu Erasmus+
• Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
• Kurs „Komputer i Internet dla seniora”
• Akcja „Pomagamy wypełniać PIT-y”
• Ogólnopolski projekt edukacyjny „Mistrzowie Kodowania”
Realizacja poszczególnych zadań wymagała ścisłej współpracy całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli, a także środowiska lokalnego. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania Certyfikatu Szkoły z Klasą.

CertyfikatSzkolazklasaM