ZlotaTarcza2018

12.04.2018 odbyła się telekonferencja uczniów klasy 1R ZSP nr 2 w Siedlcach ze szkołą koło Walencji (w Hiszpanii). Młodzież przygotowała prace konkursowe reklamując swoje miejscowości w języku angielskim.
W ramach konwersacji młodzi ludzie mogli opowiedzieć, dlaczego ich miasto lub wieś są wyjątkowe. Zadawali sobie pytania i wymieniali się doświadczeniem.
Spotkanie było dla uczniów okazją do doskonalenia umiejętności w promowaniu produktu reklamowego, jakim była wybrana miejscowość oraz komunikowania się w języku angielskim.
W ramach przygotowania do kwalifikacji A.26 i A.27 młodzież przygotowywała plakaty i ulotki reklamowe, cenniki lub mediaplany. Dodatkowo niektórzy nagrali kilkuminutowe filmiki o swojej miejscowości.

Od listopada 2017 do kwietnia 2018 trwał międzyszkolny projekt między kierunkami technik organizacji reklamy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach i z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Była to trzecia edycja projektu zainicjowana przez nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Młodzież klas pierwszych, drugich i trzecich wykonywała w kilkuosobowych grupach prace pt. „Jak skutecznie motywować się do nauki i 100% frekwencji w szkole”. Projekt miał na celu przekonanie uczniów, że warto pracować systematycznie na zajęciach lekcyjnych i poza nimi. Młodzi ludzie najlepiej potrafią zachęcić rówieśników do lepszej motywacji. W ramach projektu powstawały plakaty, ulotki, slogany reklamowe, prezentacje multimedialne oraz cenniki i spoty reklamowe. Projekt konkursowy jest zgodny z podstawą programową i przygotowuje do egzaminów zawodowych kwalifikacji A. 26 – sprzedaż produktów i usług reklamowych i A. 27 – planowanie i projektowanie kampanii reklamowej.
W kwietniu uczniowie spotkali się po raz pierwszy podczas telekonferencji, gdzie prezentowali wyniki swoich prac i przedstawiali je kolegom z obu szkół.
W maju, podczas konferencji, odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu i rozdanie dyplomów przez dyrekcję obu szkół. Obie szkoły chcą kontynuować współpracę w przyszłym roku.

W dniu 15 maja 2018 r. uczniowie klasy II i III technika logistyka wraz z opiekunem Elżbietą Replińską wzięli udział w Uroczystej gali podsumowującej działania ekologiczne ZUO w roku szkolnym 2017/2018. Nasi uczniowie otrzymali statuetki za zajęcie II i III miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w II Wielkich Igrzyskach Ekologicznych organizowanych przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach. W Igrzyskach wzięły udział dwie czteroosobowe drużyny z Ekonomika: EkoEkonomik w składzie Emil Kołodziejczyk, Patryk Kosieradzki, Marcin Stosio z klasy III L i Marta Kruszewska z klasy II L oraz EkoLogistycy: Jakub Altin, Artur Żółkowski, Maciej Nowosielski i Mikołaj Grudzień z klasy II L. Statuetki wręczali nagrodzonym Pani wiceprezydent miasta Siedlce Anna Sochacka, Pan prezes ZUO Mariusz Gruda oraz pani Anna Goś-Pszczółkowska z-ca dyrektora ds. technicznych ZUO. Pomysłodawcą większości działań ekologicznych ZUO dla szkół był pracownik Zakładu Utylizacji Odpadów pan Konrad Kacprzak.

W dniu 11 maja 2018 r. nauczyciele i uczniowie naszej szkoły promowali Ekonomik na Targach Edukacyjnych, które są już tradycją pierwszego dnia Jarmarku.

W dniu 14 maja br. na strzelnicy Siedleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego DRAGON odbył się wojewódzki etap LVII Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety - 2018”. Delegaturę w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach. Robert Boguszewski, Arkadiusz Radzikowski z klasy 2c i Piotr Pytlak z klasy 2a uzyskali najwięcej punktów w kategorii zespoły chłopców. Dzięki temu wygrali całą rywalizację i stanęli na najwyższym miejscu podium. Uczniów do zawodów przygotował Pan Szymon Maciołek.
Zwycięstwo w etapie wojewódzkim oznacza, że nasi „srebrni muszkieterzy” będą reprezentować województwo mazowieckie w centralnym finale tej ogólnopolskiej imprezy sportowej. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w przygotowaniach oraz sukcesów w dalszej rywalizacji.

Dnia 10 maja 2018 roku w naszej szkole gościliśmy Jego Ekscelencję ks. Biskupa Kazimierza Gurdę w towarzystwie ks. dr Leszka Borysiuka oraz ks. kan Grzegorza Suchodolskiego- proboszcza Katedry. To spotkanie odbyło się w ramach wizytacji kanonicznej parafii katedralnej.

W imieniu całej społeczności szkolnej, ks. Biskupa przywitała Pani dyrektor Jolanta Duk. Następnie uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny o życiu i działalności bł. Honorata Koźmińskiego. Po przedstawieniu ks. Biskup odniósł się do przedstawionych treści i skierował do nas pasterskie słowo. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i udzieleniem błogosławieństwa całej społeczności szkolnej. Było to niezwykłe wydarzenie w życiu naszej szkoły, pełne ciepła i radości.