• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

W dniu 07 października 2019 r. klasy pierwsze po szkole podstawowej pod opieką wychowawców: klasa Ia pod opieką pani Renaty Paczóskiej, klasa Ib pod opieką pani Joanny Nuckowskiej, klasa Ic pod opieką pana Andrzeja Kowalczyka, klasa IL pod opieką pani Elżbiety Replińskiej  oraz klasa If pod opieką pani Małgorzaty Hołubiec udały się na wyjazd integracyjny do Domu  Pracy Twórczej „Reymontówka” znajdującego się 20 km na zachód od Siedlec, w gminie Kotuń, w Chlewiskach. Wychowawców w opiece nad uczniami wspierali również inni nauczyciele szkoły: pani Ewa Kruk, pani Małgorzata Sawicka, pani Anna Wereszczyńska i pani pedagog Katarzyna Łupińska.

„Reymontówka” mieści się w zabytkowym dworku wybudowanym w połowie XIX w. dla rodziny Różańskich. W 1926 r. dworek wraz z gruntami kupiła wdowa po Władysławie Reymoncie - Aurelia, przeznaczywszy na ten cel część pieniędzy z nagrody Nobla, jaką otrzymał Reymont za powieść "Chłopi".

Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” to nie tylko zabytkowy dwór z zapleczem hotelowym i rekreacyjnym (korty tenisowe, stadnina koni, basen dla dzieci, mini skansen, piękny park z zabytkowym drzewostanem i stawami) z bogatą działalnością kulturalną, edukacyjną i artystyczną. To także miejsce ukazujące piękno i walory  kulturowe polskiej wsi.

W tym to urokliwym zakątku nasze klasy pierwsze spędziły kilka godzin, mając okazję podziwiać nie tylko piękno dworku czy skansenu, ale również brały udział w zajęciach z paniami psycholog o raz z panią pedagog Katarzyną Łupińską. Zajęcia z psychologiem miały charakter zabaw integracyjnych służących własnemu samopoznaniu i poznaniu klasy. Zajęcia z pedagogiem szkolnym poświęcone były określeniu stopnia adaptacji „pierwszaków” do nowej szkoły i klasy oraz podejmowały bardzo ważną tematykę uzależnień i zachowań ryzykownych.

Uczniowie wraz z wychowawcami odbywali również spacery po terenie należącym do dworku, niektórzy grali w tenisa. Wyjazd zakończył się dyskoteką, podczas której odtwarzane i tańczone były nie tylko nowoczesne utwory młodzieżowe, ale i te tradycyjne, np. „Belgijka”.  

 

 

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com