• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego
działania, zależy od każdego z nas

Florian Plit

W dniu 17 października 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach odbyło się szereg warsztatów oraz pokazów organizowanych przez nauczycieli i uczniów szkoły w ramach XXI Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach . W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy VII i VIII z Zespołu Szkół w Krynce.

W ramach przedmiotów zawodowych nasi logistycy z klasy IV: Marta Kruszewska i Adam Lipiński oraz z klasy III: Paulina Kołak, Marta Marczuk, Jakub Cabaj i Kamil Komar poprowadzili pod kierunkiem nauczycieli Kamili Wereszczyńskiej i Elżbiety Replińskiej warsztaty na temat: Ekologistyka w trosce o środowisko naturalne. Uczniowie ze szkoły podstawowej na warsztatach poznali wybrane elementy pracy przyszłościowego zawodu logistyka związane z ekologistyką, a w szczególności z właściwą segregacją odpadów oraz racjonalnym gospodarowaniem energią elektryczną w trosce o nasze finanse dzisiaj i w trosce o stan naszego środowiska w przyszłości.

Warsztaty były powiązane z prezentacją plakatów na temat segregacji odpadów przygotowanych przez uczniów klas technika logistyka w ramach zajęć z przedmiotów zawodowych.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com