• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

Dnia 18 października 2019 r. w ramach XXI Festiwalu Nauki i Sztuki dla uczniów kl. 3a Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach odbyły się warsztaty „Bezpieczny złoty”. Uczniowie poznali historię pieniądza, podstawowe zabezpieczenia banknotów, sprawdzali ich prawdziwość różnymi sposobami oraz dowiedzieli się jak działa tester banknotów. Elementem podsumowującym warsztaty był mini konkurs z wiedzy i umiejętności związanych z polską walutą. Mali, przyszli bankierzy za aktywny udział w warsztatach i wzorowe rozpoznawanie autentyczności polskich banknotów zostali nagrodzeni słodyczami, gadżetami i dyplomem. Dodatkową atrakcją były zdjęcia w fotościance z banknotem o nominale 200 PLN.

Zajęcia prowadzili uczniowie klasy 4c pod opieką pań: Grażyny Lech i Wioletty Pieńkowskiej oraz wsparciu uczennic z klasy 1c.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com