• S6
  • S1
  • S4
  • S2

logoszkoly

Zlote technikum 2020

25 października gościliśmy w naszej szkole osoby starsze z Siedlec i okolic w ramach Dnia Seniora organizowanego wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Przedsięwzięcie odbyło się pod hasłem „Zdrowi, bezpieczni, aktywni”. Przybyłych gości uroczyście powitali: pani Jolanta Duk – dyrektor ZSP nr 2 i pan Marek Paczuski – dyrektor Oddziału ZUS w Siedlcach. Uczestnikom zaprezentowano ważne i interesujące prelekcje. Pani Aneta Tchórzewska (ZUS Oddział Sielce) omówiła emerytury i renty wypłacane z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz najważniejsze zmiany w przepisach emerytalno-rentowych. Sierż. Sztab. Małgorzata Mazurek (Komenda Miejska Policji w Sielcach) w trosce o bezpieczeństwo finansowe seniorów przestrzegała przed konsekwencjami nierozważnych zakupów. Uczniowie Ekonomika dokonali uroczystego podsumowania I edycji autorskiego projektu społecznego Olabogababciu, którego celem jest m.in. informowanie seniorów o potencjalnych oszustwach i wyłudzeniach. Przedstawili uczestnikom spotkania dotychczasowe dokonania i sukcesy oraz podziękowali sponsorom i partnerom za wsparcie i zaufanie. Następnie o tym, jak działa przyjmowanie wezwań i wysyłanie w teren ratowników medycznych oraz sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy opowiadała pani Małgorzata Mielczarek z Centrum Dyspozytorskiego Ratownictwa Medycznego w Siedlcach. Mł. bryg. Maciej Pietrzak z KM Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach omówił sposoby zapobiegania pożarom w mieszkaniach. Korzyści wynikające z posiadania konta w banku oraz bezpieczne bankowanie przybliżył seniorom pan Radosław Łukasiewicz z Banku Pocztowego. Seniorom dodatkowych informacji i porad udzielali specjaliści przy stanowiskach eksperckich. Przybyłym gościom czas umilały piosenki, prezentowane między prelekcjami, w wykonaniu uczniów Ekonomika oraz słodki poczęstunek.

Poruszane zagadnienia z pewnością przydadzą się wszystkim, nie tylko seniorom, w codziennym życiu. Wierzymy, że uczestnicy Dnia Seniora spędzili czas zarówno miło, jak i pożytecznie.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com