W dniu 08.11.2019 uroczyście świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspominaliśmy bohaterską postawę polskich żołnierzy, którzy walczyli o Niepodległą Polskę oraz Polaków, którzy nawet pod zaborami pielęgnowali polskie tradycje, język i kulturę. Dzisiejsze święto było oddaniem hołdu i podziękowaniem naszym przodkom, dzięki którym możemy nazywać się dziś Polakami.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy o symbolicznej godzinie 11:11.

Dzisiejsza uroczystość skłoniła nas do refleksji nad tym, jak bardzo możemy czuć się szczęśliwymi ludźmi, dzięki temu, że żyjemy w wolnym kraju. Bo, jak powiedział Adam Jerzy Czartoryski: „Wolność! Ty najpierwsza z własności człowieka, bez której inne nikną i szczęście ucieka...”.

W uroczystej akademii wzięły udział klasy: 1ap, 1cg, 2a, 3a, 4c.

Uroczystość przygotowali uczniowie z klas: 1fg, 1rg, 1ap, 2f, 4l pod kierunkiem pań Karoliny Ochnik i Emilii Woźniak. Oprawę muzyczną przygotował pan Tomasz Borkowski.

W uroczystej akademii wzięły udział klasy: 1ap, 1cg, 2a, 3a, 4c,