Wydarzenia 2014/2015

 

Strona główna

26.06.2015

Wakacje, znowu są wakacje...

W dniu 26 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. W czasie uroczystości Pani Dyrektor Jolanta Duk wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe za wyniki w nauce, frekwencję, za osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych. Pozostali uczniowie odebrali świadectwa z rąk wychowawców. W wakacyjny nastrój wprowadziła dodatkowo wszystkich zebranych miniatura teatralna „Poczekalnia”.

Anna Pliszka, Tomasz Borkowski

<zobacz foto>

 

19.06.2015

W sobotę 13.06.2015 12 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Wioletty Wyrębek i p. Agnieszki Sempruch wyjechało do Oranienburga w Niemczech w ramach projektu „Turystyka na Mazowszu i w Oberhavel”. Projekt współfinansowany jest przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Jolanta Duk

<zobacz foto>

 

15.06.2015

Rozpoczęły się egzaminy zawodowe w naszej szkole. Będą przeprowadzane według nowej formuły tj. egzaminy z kwalifikacji oraz według starej formuł - egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Do egzaminu z kwalifikacji przystąpi 129 uczniów, a do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe przystąpi 105 uczniów.

Punktualnie o godz. 8.00 do egzaminu z części praktycznej z kwalifikacji A.18 Prowadzenie sprzedaży przystąpili uczniowie kształcący się w zawodzie technik handlowiec. Egzamin praktyczny polega na wykonaniu przez zdającego zadania zawartego w arkuszu na indywidualnym stanowisku sprzedażowym.

O godz. 12.00 do egzaminu z etapu pisemnego przystąpili absolwenci przygotowujący się do wykonywania zawodów: technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk, technik obsługi turystycznej.

W naszej szkole egzaminy potrwają do 25.06.2015 roku.

Życzymy powodzenia

Jolanta Duk

<zobacz foto>

 

09.06.2015

Dnia 9 VI 2015 r. klasa I A wyjechała na wycieczkę krajoznawczo - rekreacyjną do Patrykoz i Nakor. Około 20 km od Siedlec w kierunku Sokołowa Podlaskiego w gminie Bielany leżą Patrykozy, gdzie znajduje się zespół pałacowo – parkowy zwany „Perłą Podlasia”. Pałacyk został wybudowany w okresie romantyzmu w latach 30-tych XIX wieku przez Teodora Lubicz – Szydłowskiego, generała wojsk polskich powstania listopadowego. Architektura obiektu reprezentuje styl neogotycki. Po śmierci właściciela, który nie pozostawił po sobie potomków, pałac znajdował się w różnych rękach i w II połowie XX wieku został zrujnowany i zaniedbany. Odrestaurowany z wielką pieczołowitością dopiero na początku XXI wieku przez Maurycego Zająca zachwycił nas swoim położeniem, architekturą i bogactwem nagromadzonych pamiątek z przeszłości. Po tej duchowej uczcie udaliśmy się do pobliskich Nakor, gdzie mogliśmy sprawdzić naszą sprawność fizyczną w parku linowym. Wyczyny sportowe zakończyliśmy ogniskiem oraz odwiedzinami w hodowli różnych gatunków ptaków, którą prowadzi od lat miejscowy gospodarz.

Katarzyna Bulik, Maria Przesmycka

<zobacz foto>

 

29.05.2015
Dnia 28 maja 38 uczniów Ekonomika wzięło udział w wycieczce szkolnej Szlakiem Trzech Kultur. Wędrówka tą szczególną trasą rozpoczęła się od Kościoła Parafii p. w. św. Ludwika i Klasztoru Paulinów. To jeden z najcenniejszych zabytków Włodawy, utrzymany  w jednolitym stylu rokokowym. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby obejrzeć, znajdujące się w podziemiach kościoła krypty grobowe zakonników i fundatorów tej świątyni. Kolejnym punktem na tym wyjątkowym szlaku była Wielka Synagoga Włodawska. To jedna z najpiękniejszych świątyń wyznawców religii Mojżeszowej w Polsce. Następnie młodzież zwiedziła Klasztor Prawosławny p. w. św. Onufrego  położony w  Jabłecznej nad Bugiem na granicy z Białorusią. Dowiedzieliśmy się, że  obecnie w monasterze przebywa  10 braci zakonnych, którzy, zgodnie z tradycją, od początku założenia klasztoru - zajmują  się modlitwą i pracą, medytacją oraz podtrzymywaniem i umacnianiem wiary prawosławnej na terenach Podlasia. Ostatnim punktem na trasie była miejscowość Kostomłoty, w której znajduje się jedyna na świecie Katolicka Parafia Neounicka Obrządku Bizantyjsko – Słowiańskiego. Uczniowie wzięli udział w wykładzie na temat powstania i kształtowania się kościoła neounickiego, a także poznali historię męczenników podlaskich. Poznawanie trzech wielkich kultur Podlasia – katolickiej, żydowskiej, prawosławnej zakończone zostało ogniskiem. Wycieczka uświadomiła wszystkim uczestnikom, że żyjemy na pograniczu różnych kultur, tradycji, które nie tylko ze sobą sąsiadują, ale także wzajemnie się przenikają .

Anna Pliszka, Tomasz Borkowski, Paweł Jakubik

<zobacz foto>

 

29.05.2015
Dnia 29.05.2015r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 2f z radcą prawnym, wykładowcą na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach dr Sylwestrem Jaśkiewiczem. Młodzież wysłuchała wykładu: „Obywatel w postępowaniu cywilnym”. Następnie uczniowie zadawali pytania dotyczące: praw konsumenckich, praw autorskich, umów cywilnoprawnych, umów o pracę a także zagadnień związanych z prawem karnym.

Piotr Wójcikowski

 

28.05.2015

Dnia 28.05.2015r. klasa 2f udała się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie - Oddział w Siedlcach. Tam uczniowie zapoznali się z zasadami kwalifikowania kandydatów na dawców do oddania krwi lub jej składników, procedurami oddania krwi, a także przywilejami dla krwiodawców. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu na temat honorowego oddawania krwi. Wielu z nich zadeklarowało, że wróci tu niebawem, aby oddać krew.

Małgorzata Hołubiec

 

25.05.2015

Dnia 25.05.2015r. odbyła się lekcja otwarta - „Obywatel w postępowaniu karnym”, na której uczniowie klasy 2f wcielili się w role uczestników postępowania karnego. Młodzież miała możliwość wcielić się w role: sędziego, ławników, prokuratora, obrońcy, oskarżonych i świadków.
Aktorzy realistycznie odtworzyli przebieg całej rozprawy sądowej od wywołania sprawy przez protokolanta do ogłoszenia i uzasadnienia wyroku.

Piotr Wójcikowski

<zobacz foto>

 

 

25.05.2015

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach rozpoczęły się zajęcia w ramach bezpłatnego kursu "Komputer i Internet dla seniora". Warsztaty prowadzą uczniowie szkoły pod kierunkiem nauczycieli jako przedsięwzięcie charytatywne skierowane do społeczności lokalnej.
W zajęciach, które potrwają do 27.05.2015 r. bierze udział 32 osoby (27 kobiet i 5 mężczyzn). Najwięcej, 25 osób ma więcej niż 60 lat, 27 osób mieszka w Siedlcach. Zaproponowany program kursu (podstawy obsługi komputera i programów komputerowych, korzystania z Internetu i komunikacji przez Internet oraz strony i serwisy Internetowe dla seniorów) jest adekwatny do oczekiwań uczestników szkolenia.Ponieważ zainteresowanie szkoleniem przerosło oczekiwania organizatorów, uczniowie i nauczyciele Ekonomika planują kolejną edycję kursu już we wrześniu.

Jolanta Duk

<zobacz foto>

 

12.05.2015

O tym, jak zmienia się rola ogrodów zoologicznych i jakie funkcje powinny pełnić we współczesnym świecie, przekonali się uczniowie z klasy II G LO. 12 maja 2015 r. pociągiem Kolei Mazowieckich, a następnie tramwajem linii 28, uczniowie dotarli do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. W Ogrodzie żyje 3566 osobników, w tym: 717 ssaków, 951 ptaków, 316 gadów, 354 płazów, 1062 ryb, 166 bezkręgowców. Poszczególne gatunki zwierząt młodzież mogła podziwiać w słoniarni, małpiarni, wolierze dla jaguarów, w ptaszarni, w herpetarium, w żyrafiarni oraz w akwarium. Opiekunami wycieczki byli p. M. Długosz i p. A. Sempruch.


Agnieszka Sempruch

<zobacz foto>

 

12.05.2015

W dniu 8 maja 2015 r. nauczyciele i uczniowie naszej szkoły promowali Ekonomik na Targach Edukacyjnych, które są już tradycją pierwszego dnia Jarmarku. Wszyscy odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną siedleckich placówek oświatowych. Stoisko naszej szkoły promowali uczniowie z klas technikum, którzy opowiadali o stażach zagranicznych, praktykach zawodowych, projektach edukacyjnych, wycieczkach krajowych i zagranicznych, zapoznawali zainteresowanych z kierunkami kształcenia w roku szkolnym 2015/2016. Stoisko Ekonomika cieszyło się dużą popularnością.

Zespół ds. promocji

<zobacz foto>

 
 

11.05.2015

Dnia 11.05.2015 r. w ramach przedmiotu edukacja prawna klasa 2f uczestniczyła w wycieczce do Sądu Okręgowego w Siedlcach. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat organizacji sądów w Polsce, a następnie przyglądali się rozprawie karnej dotyczącej posiadania i rozprowadzania narkotyków. Mieli możliwość obserwować pracę osób biorących udział w postępowaniu karnym, w tym przede wszystkim: sędziego, prokuratora, obrońcy, protokolanta i ławników.
 

Piotr Wójcikowski

   
 

06.05.2015

6 maja 2015 r. uczennice klasy 2C (technik handlowiec) były zaproszone na Dzień Przedsiębiorczości w Katolickim Gimnazjum i Katolickiej Szkole Podstawowej w Siedlcach. Oliwia Bielecka razem z reprezentantkami banku PKO BP przedstawiała uczniom formy zabezpieczenia polskich banknotów. Odpowiadała również na pytania dzieci i młodzieży, pomagała zweryfikować autentyczność banknotów w świetle ultrafioletowym.

Monika Olędzka

<zobacz foto>

 

04.05.2015

Hura! Matura!

Punktualnie o 9.00 156 maturzystów w siedleckim Ekonomiku rozpoczęło zmagania z arkuszami maturalnymi z języka polskiego. Przed 51 absolwentami VI Liceum Ogólnokształcącego wielkie wyzwanie – egzamin maturalny w nowej postaci. 108 uczniów Technikum nr 2 zdaje według starych zasad. Połamania piór!

Barbara Adamiak

<zobacz foto>

 

04.05.2015

Dnia 3 maja 2015 roku uczniowie z klasy 2A, reprezentowali z pocztem sztandarowym naszą szkołę w miejskich obchodach  224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w Katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach. Następnie odbył się przemarsz ulicami miasta na Skwer im. gen. Tadeusza Kościuszki. Tutaj po odśpiewaniu Hymnu Narodowego i wysłuchaniu przemówienia Prezydenta Miasta Siedlce nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem Naczelnika Tadeusza Kościuszki.

Edyta Mielniczuk

<zobacz foto>

 

30.04.2015

Dnia 30-04-2015 r. odbyła się akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Podczas uroczystości, uczniowie kl. I L, przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji oraz treść tego dokumentu. Akademię zakończyło przemówienie Pani Dyrektor Jolanty Duk, która w swoich słowach starała się uwrażliwić uczniów na losy własnego kraju.

Kamila Wereszczyńska

<zobacz foto>

 

29.04.2015

W dniach 21-24 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły: Mateusz Świątkowski (laureat konkursu o Parlamencie Europejskim) oraz Urszula Olszewska i Karolina Kadźmierczak wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie europarlamentarzysty Pani Julii Pitery. Uczniowie zwiedzili gmach parlamentu w Brukseli, gdzie mogli zapoznać się z pracą i system funkcjonowania tej instytucji. Mogli też dowiedzieć się o codziennej pracy europosła na prywatnym spotkaniu z Panią Julią Piterą. Raz jeszcze dziękujemy za zaproszenie!

Program wyjazdu obejmował też obejrzenie najważniejszych zabytków stolicy Belgii oraz położonej nieopodal Antwerpii, z renesansowym ratuszem, monumentalnym dworcem kolejowym i przepiękną katedrą p.w. Najświętszej Marii Panny.

Z wycieczki, oprócz wiedzy i wrażeń, uczniowie przywieźli też to, z czego słynie to nadmorskie państwo czyli pyszne belgijskie czekoladki.

Tomasz Borkowski

<zobacz foto>

 

24.04.2015

24 kwietnia 2015 r. odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Pani dyrektor Jolanta Duk wspólnie z Przewodniczącym Rady Rodziców Panem Wiesławem Kadźmierczakiem wręczyła Nagrody Kopernikowskie najlepszym absolwentom:
Urszuli Olszewskiej z kl. III F,
Izabeli Michalskiej z kl. III G,
Kindze Skolimowskiej  z kl. III G,
Katarzynie Gizińskiej z kl. IV A,
Angelice Grudzie z kl. IV A.
Za bardzo dobre wyniki w nauce uczniowie dostali nagrody książkowe. Wśród pozostałych nagród rzeczowych były też nagrody za udział w konkursach, działalność w szkolnym kole muzycznym, działalność w szkolnej gazetce "Koperek", za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, sportowo-obronnych i strzelectwie sportowym. Po krótkiej części artystycznej wychowawcy z uczniami spotkali się w klasach.
Naszym abiturientom życzymy "połamania piór" na egzaminie maturalnym, a kończącym technikum dodatkowo powodzenia na czerwcowych egzaminach zawodowych.

Małgorzata Hołubiec

 

24.04.2015

Dnia 24 kwietnia 2015 r. uczniowie z klasy II L wraz z wychowawczynią Ewą Księżopolską i p. Kamilą Wereszczyńską udali się na wycieczkę przedmiotową.
Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Szkole Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pobyt na uczelni rozpoczął się od zwiedzania Muzeum SGGW, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z historią uczelni, zabytkowymi pamiątkami oraz mogli zobaczyć, jak dawniej wyglądała nauka na studiach wyższych. Następnie uczniowie zwiedzili kampus SGGW, dowiedzieli się, gdzie znajdują się najważniejsze miejsca na uczelni oraz interesujące ich wydziały. Kolejnym punktem programu były bardzo ciekawe warsztaty pt. „Zarządzanie łańcuchem dostaw”, podczas których najaktywniejsi uczniowie, którzy dobrze odpowiadali na pytania, wygrali atrakcyjne nagrody. W trakcie całej wizyty uczniowie mieli możliwość rozmów ze studentami z pięciu kierunków wykładanych na WNE – w tym również z logistyki.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Muzeum to jest miejscem niezwykłym, w którym znajduje się około 300 zabytkowych samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, motocykli i pojazdów wojskowych. Była to dla wszystkich ciekawa lekcja historii motoryzacji.


Ewa Księżopolska

<zobacz foto>

   
 

20.04.2015

17 kwietnia 2015 r. w naszej szkole był dniem otwartym. Zobacz reportaż  http://www.tubasiedlec.pl/video

 

 

 

 

17.04.2015

Telekonferencja z Turcją
17.04.2015 uczniowie klasy 1R uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą turecką. Przez internet starali się reklamować w języku angielskim główne zabytki i atrakcje Siedlec. Turcy również przygotowali plakaty o swoim mieście. Śpiewali piosenki i odpowiadali na pytania naszych uczniów. Dzięki współpracy uczniowie uczą się, poznając inne państwo i kulturę.

Monika Olędzka

<zobacz foto>

 

15.04.2015

W dniu 15 kwietnia 2015 r. klasa 1 L pod opieką nauczycieli Kamili Wereszczyńskiej i Elżbiety Replińskiej odbyła wycieczkę do Warszawy i Otrębusów.

Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Pijalni Czekolady Wedel. Pijalnia mieści się w zabytkowej kamienicy w Warszawie przy ulicy Szpitalnej, wybudowanej w 1893 r. przez Emila Wedla. W kamienicy tej ponad sto lat temu Emil Wedel otworzył fabrykę czekolady, a od strony ulicy - sklep firmowy i pijalnię czekolady. Pijalnia jest miejscem wyjątkowym,   w którym czas jakby się zatrzymał. Można w niej poczuć klimat dawnej Warszawy. My mieliśmy okazję spróbować tu wyjątkowej czekolady i samodzielnie ozdobić czekoladowy wafelkowy torcik perłowo białą czekoladą. Wiele lat wcześniej bywalcami pijalni byli m.in. Henryk Sienkiewicz czy Zofia Nałkowska. 

Drugim i równie ważnym logistycznym punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Obecnie wśród zbiorów Muzeum znajduje się około 300 zabytkowych pojazdów. Najstarszym pojazdem z nich  jest traktor TITAN produkcji USA z 1895 r. Najstarszy pojazd ciężarowy to Mercedes z 1913 r., a  osobowy FIAT z 1919 r. Wśród eksponatów są samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, samoloty, wózki dziecięce, rowery, motocykle, a także (co sprawiło męskiej części wycieczki wiele radości) sprawne czołgi. Prawdziwe perełki to  ZIS kabriolet Józefa Stalina, Mercedes 170V Lody Halamy, również kabriolet i wiele innych aut jakimi jeździli Elvis Presley, Marilyn Monroe czy Jan Kiepura.

Długo można by wymieniać marki  samochodów oraz innych pojazdów, które wzbudziły nasze zainteresowanie. Podziwialiśmy samochody z lat 20-tych i  lat 30-tych XX wieku, samochody okresu drugiej wojny światowej i czasów PRL-u.  Wiele emocji wzbudziły również samochody, które miały urzeczywistnić amerykański sen oraz zabytkowe samochody zachodnioeuropejskie, które powstały po 1945 roku. Niektórych z nas, jak na logistyków przystało, zaciekawiły dawne ciężarówki i autobusy, szczególnie te londyńskie, ale i znane nam z opowieści rodziców Jelcze, zwane „Ogórkami”.

Do Siedlec wróciliśmy zmęczeni, ale i zadowoleni oraz bogatsi o nową wiedzę na temat historii Wedla, czekolady i co najważniejsze zobaczyliśmy w jaki sposób rozwijała się historia motoryzacji.

 Kamila Wereszczyńska

<zobacz foto>

 

13.04.2015

Dnia 13 kwietnia 2015r. poczet sztandarowy szkoły wraz z dyrekcją, nauczycielami i uczniami klasy II L uczestniczył w obchodach 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.
Braliśmy udział we Mszy św., którą sprawowano w intencji ofiar zbrodni i członków ich rodzin. Następnie pani dyrektor Jolanta Duk wraz z delegacją ze szkoły złożyła kwiaty i zapaliła znicze przy symbolicznym krzyżu Katyńskim znajdującym się na placu kościoła pw. Św. Stanisława BM.

Ewa Księżopolska
<zobacz foto>

 

10.04.2015

Jak być mistrzem w obsłudze klienta?

Wywiad z managerem renomowanego butiku w Harrogate w Wielkiej Brytanii,
panią Sylwią Miler

07.04.2015 pani Sylwia, przez Skype, dzieliła się swoim doświadczeniem w pracy w handlu brytyjskim z uczniami klas 2C i 1A. Pracuje w sklepie na High Street, w którym sprzedaje się ubrania od dobrych projektantów, a nie masową produkcję. Mówi, że w sprzedaży ważny jest temperament sprzedawcy, jego charakter, ale przede wszystkim jego entuzjazm i autentyzm. Nie wystarczy sprzedać rzecz, trzeba umieć sprzedać przyjemność. Trzeba umieć wsłuchać się w potrzeby i dopasować produkty do potrzeb tak, aby klient miał satysfakcję z dobrego zakupu i chętnie kupował w przyszłości. Chodzi o nawiązanie więzi z klientem i uczciwe doradztwo odnośnie stylu, doboru materiału i ceny, aby klient widział w nas przyjaciela, stylistę, dobrego doradcę.
Dobre rady dla naszych uczniów:
"At work it's extremaly important to be enthusiastic in what you sell"
"It depends on individual personalities"
" It's the way you are"
"Have to be positive, you need to have a knowledge what you have in the shop. You need to know fabrics, care instructions, prizes."
"You need to be sensible and listen. Â Be happy. You have to be genuine"
"Remember that not every shop use those techniques, because they think that the product will sell itself
But unfortunately that not always work"
"...use your own imagination how to deliver and when to the customer"

Monika Olędzka

 

10.04.2015

W dniu 10 kwietnia 2015r. miała miejsce pielgrzymka maturzystów do Częstochowy. Towarzyszyli im wychowawcy klas i katecheci, którzy czuwali nad organizacją i stroną duchową pielgrzymki. Swoją obecnością i modlitwą wspomógł nas również ksiądz Karol Jakubiak. W drodze na Jasną Górę zatrzymaliśmy się w Sanktuarium św. Ojca Pio w Mstowie, by wspólnie przeżyć Drogę Krzyżową. Wielką radością była dla nas możliwość uczestnictwa we Mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu. Ponadto zwiedziliśmy obiekty muzealne Jasnej Góry, a także obejrzeliśmy film: „Spotkanie” w kaplicy św. Józefa. Uczestniczyliśmy o godz. 21.00 w Apelu Jasnogórskim. Zmęczeni fizycznie, ale umocnieni duchowo, wróciliśmy do Siedlec.

Beata Grzyb

<zobacz foto>

 

30.03.2015

Od 22 do 28 marca w ZSP nr 2 gościliśmy grupę uczniów z Oranienburga z Niemiec, którzy wspólnie z uczniami z „Ekonomika” realizują projekt „Turystyka na Mazowszu i w Oberhavel”.

Tegoroczny projekt jest kontynuacją, zapoczątkowanej w 2013 roku współpracy ZSP nr 2 ze szkołą Georg-Mendheim-Oberstufenzentrum, która kształci w zawodach handlowych i biznesowych.

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w wykładzie przedstawicieli Centrum Informacji Turystycznej w Siedlcach i w warsztatach zawodoznawczych, podczas których zaprezentowali walory turystyczne obu krajów, jak również założyli biuro podróży i zaplanowali wycieczkę do Korczewa, Liwu i Nowej Suchej, na którą udaliśmy się 25 marca 2015r.

W programie projektu było także spotkanie z Prezydentem Miasta Siedlce Panem Wojciechem Kudelskim, gry i zabawy integracyjne, ognisko w Chlewiskach oraz wycieczka do Warszawy. Poza zwiedzaniem Warszawskiej Starówki, byliśmy także w Muzeum Powstania Warszawskiego, które wywarło ogromne wrażenie na niemieckiej młodzieży.

27 marca 2015r. odbyła się konferencja podsumowująca tygodniowy pobyt grupy niemieckiej. Uczniowie zaprezentowali wspólnie wypracowane prezentacje na temat „Turystyka na Mazowszu i w Oberhavel”, przedstawili fotorelację z wymiany oraz program kulturalny.

Spotkanie przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze. Młodzież szybko się zintegrowała i nawiązały się przyjaźnie.

W czerwcu grupa 12 uczniów z Ekonomika jedzie do Niemiec, aby kontynuować prace nad projektem.

Więcej informacji w zakładce Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Wioletta Wyrębek

<zobacz foto>

 

30.03.2015

W dniu 30.03.2015r. w Warszawie w siedzibie Stowarzyszenia Współpracy POLSKA-WSCHÓD odbył się XXX Ogólnopolski Konkurs Recytacji Poezji i Prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza „PUSZKINIANA 2015”.

Młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych recytowała w języku rosyjskim po dwa utwory dwóch wielkich poetów epoki romantyzmu. Naszą szkołę po raz pierwszy na tym konkursie reprezentowały uczennice klasy 3g LO: Kinga Skolimowska i Paulina Romanowska. Przesłuchania finałowe odbyły się tego samego dnia i  zakwalifikowała się do nich Kinga Skolimowska prezentując fragmenty „Eugeniusza Oniegina” A. Puszkina.

Wyróżnionej uczennicy serdecznie gratulujemy i czekamy na oficjalne wyniki komisji konkursowej.

Małgorzata Sawicka

<zobacz foto>

 

26.03.2015

25 marca 2015 r.– to była super środa! Z okazji Tygodnia Zawodowca zorganizowaliśmy Dzień Otwarty w naszej szkole. Nie tylko my, bo wówczas potencjalnych kandydatów na uczniów zapraszały wszystkie szkoły kształcące w zawodach w Siedlcach. Odwiedziły nas tłumy gimnazjalistów, w sumie 335 uczniów z 30 szkół. Czekało na nich wiele atrakcji, m. in. warsztaty ekonomiczne, logistyczne, laboratorium dla gimnazjalisty, teatralizacje polonistyczne, konkursy o szkole, prezentacje nauczanych zawodów, „państwa – ambasady”, czyli stoiska prezentujące kulturę krajów, w których porozumiewają się nauczanymi w naszej szkole językami, pokaz filmów o szkole i specjalne lekcje dla gimnazjalistów. Jak zwykle ogromną popularnością cieszył się konkurs karaoke i pokaz tańca nowoczesnego.  To nie był jedyny Dzień Otwarty zaplanowany na ten rok szkolny. Zapraszamy na „powtórkę z rozrywki” już 17 kwietnia. Gimnazjaliści – przybywajcie!!!

Zespół ds. promocji

<zobacz foto>

 

26.03.2015

W dniach 23-24 marca 2015 r. uczniowie z kl. IV a i kl. III a pod nadzorem nauczycieli i we współpracy z pracownikami Urzędu Skarbowego, po raz dziewiąty przeprowadzili akcję pod hasłem „Pomagamy wypełniać PIT-y”. Przedsięwzięcie dotyczyło rozliczeń z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2014. Była również możliwość przesłania drogą elektroniczną zeznania podatkowego PIT-37. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Kamila Wereszczyńska

<zobacz foto>

 

26.03.2015

W dniu 24.03.2015 młodzież z naszej szkoły wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym. Przystąpiło do niego 23 uczniów z różnych klas. Konkurs obejmował Ewangelię św. Łukasza, Dzieje Apostolskie, Księgę Jonasza.
Do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się z Technikum: Kadźmierczak Karolina Ia, Ługowski Wojciech II L, Ługowski Paweł I r.
Z Liceum: Daszkiewicz Jan IIg, Dziewulska Aleksandra If, Turowska Ewelina If.
Gratulujemy !!!

Maria Przesmycka

<zobacz foto>

 

25.03.2015

REKOLEKCJE 2015
W dniach 23-24.03.2015r. w naszej szkole odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne. Przewodniczył im ks. Tomasz Bieliński wraz ze Wspólnotą Jednego Ducha. Katechezy, świadectwa prowadzących rekolekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno młodzieży jak i nauczycieli.

Maria Przesmycka, s. Maria Płatkowska

<zobacz foto>

 

25.03.2015

 

Po raz kolejny nasze VI LO otrzymało tytuł najaktywniejszej szkoły w ogólnopolskim programie Dzień Przedsiębiorczości. Drugi rok z rzędu przyznano to wyróżnienie szkole, jako jedynej z województwa mazowieckiego. Program jest organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Uczniowie biorący udział w projekcie odbywają jednodniową praktykę na wymarzonym stanowisku pracy. Jest ona najważniejszym i najatrakcyjniejszym punktem  programu, który obejmuje także zajęcia przygotowujące i podsumowujące na terenie szkoły.

Nad całością organizacji Dnia Przedsiębiorczości w szkole czuwa co roku szkolny koordynator – p. Grażyna Lech.

24 marca 2015 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się XI Gala Przedsiębiorczości będąca zwieńczeniem projektu. Nagrodzono 20 najaktywniejszych szkół spośród 678 w kraju, które brały udział w tej edycji. Laureatom wręczono pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Uczniowie VI LO dziękują wszystkim, którzy umożliwili im zapoznanie się z wymarzonym stanowiskiem pracy i tym samym przyczynili się do sukcesu szkoły.

 

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Szkolny koordynator

Grażyna Lech

<zobacz foto>

 

 

20.03.2015

Dnia 20.03.2015 r. odbyły się gry miejskie w ramach projektu „Jak działa moja gmina?”

Organizatorem wydarzenia była Polska Fundacja im. Roberta Schumana. W grach miejskich uczestniczyli uczniowie z trzech klas technikum: 1c, 2c i 3c. Uczniowie wcielali się w różne role m.in. dziennikarzy, którzy badali jak funkcjonuje nasza gmina w czterech obszarach: transport publiczny i drogi, turystyka i promocja, edukacja, samorządowcy i administracja. Uczestnicy spotkali się z urzędnikami, odwiedzili przedszkole integracyjne, Urząd Miasta, Centrum Informacji Turystycznej. Uczniowie przeprowadzali również wywiady z mieszkańcami miasta, pytając  o to jak funkcjonuje nasza gmina, czy władze miasta dbają o mieszkańców, czy nasze miasto i region jest odpowiednio promowany, czy mieszkańcy miasta i gminy mają wpływ na decyzje urzędników i wiele innych. 

koordynator projektu

Ewa Soszyńska

<zobacz foto>

 

 

20.03.2015

 

Zaćmienie Słońca

Dzisiaj nad Polską doszło do niecodziennego zjawiska. Księżyc przysłonił Słońce na dwie godziny. Było to pierwsze częściowe zaćmienie Słońca od 4 lat i jednocześnie największe od 16 lat.

Uczniowie Ekonomika wraz z dyrekcją i nauczycielami podziwiali to niecodzienne zjawisko w fazie kulminacyjnego zaćmienia – klika minut przed godziną 11.00.

Anna Pliszka

<zobacz foto>

 

19.03.2015

Uczniowie klasy II G LO w dniu 19 marca uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez UPH w Siedlcach, Zakład Ekologii i Ochrony Środowiska. Tematem zajęć było rozpoznawanie krajowych gatunków mięczaków wodnych, a także określanie na podstawie budowy muszli warunków życiowych poszczególnych osobników. Młodzież miała również okazję wysłuchać interesującego wykładu na temat „ Wyścig zbrojeń w przyrodzie, czyli jak rośliny bronią się przed owadami”.

Agnieszka Sempruch

<zobacz foto>

 

14.03.2015

W dniu 14 marca 2015r. w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy miłośników języka rosyjskiego na Konkursie Wiedzy o Rosji. Tematem przewodnim była „Kultura –dusza Rosji”. Trzyosobowe uczniowskie zespoły z  gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  powiatu siedleckiego i powiatów sąsiadujących rywalizowały o przejście do finału.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie z klasy 2g w składzie: Jan Daszkiewicz, Piotr Grodzicki i Bartosz Ochnio oraz z klasy 2l w składzie: Ewelina Deniszewska, Kinga Ługowska i Janusz Nowosielski. Niestety do finałowej szóstki zespołów zabrakło kilku punktów.

Nad oprawą konkursu czuwały Milena Myrcha i Olga Szymańska z klasy 4a, a o prace organizacyjno-porządkowe zadbały uczennice z klasy 2c: Aneta Jastrzębska, Aneta Pluta, Angelika Chodowiec i Paulina Anusiewicz.

 Małgorzata Sawicka

<zobacz foto>

 

13.03.2015

6 marca 2015 r., w siedzibie Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach, odbyła się finałowa rozgrywka XIII Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej. Wzięło w niej udział 10 uczniów z 4 szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu. W poprzednich dwóch etapach pokonali oni ponad 700 uczestników konkursu. Finaliści podczas 8 minutowego wystąpienia mieli zaprezentować pomysł na własną firmę w zakresie inteligentnych specjalizacji. Wśród finalistów były dwie uczennice klasy 4a naszej szkoły. Katarzyna Gizińska zajęła 5 miejsce, a Katarzyna Piórkowska  9 miejsce.

 

Grażyna Lech

<zobacz foto>

 

13.03.2015

W dniach 20-22 marca 2015 r. odbędzie się ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI , w której wezmą udział również woluntariusze naszej szkoły.
Zachęcamy do podzielenia się artykułami spożywczymi na rzecz ludzi potrzebujących.

Renata Kulik

<zobacz foto>

 

09.03.2015

W dniach od 26.02 do 6.03 227 uczniów z 9 klas zmagało się z próbnymi egzaminami zawodowymi. Klasy: 2a, 2l, 3c, 3l oraz 3az zdawały egzamin z kwalifikacji, który jest dla nich pierwszym lub drugim egzaminem dającym tytuł technika. Natomiast uczniowie klas: 4a, 4c, 4d i 4l zdawali egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe według starej formuły.

Właściwy egzamin już za 96 dni. Życzymy powodzenia!

Joanna Nuckowska

<zobacz foto>

 

12.02.2015

TELEKONFERENCJA POLSKO-TURECKA

12-go lutego 2015r. odbyła się wspólna lekcja klasy 1R z uczniami szkoły tureckiej. Pierwsze spotkanie było okazją do autoprezentacji oraz reklamowania i porównywania szkół w  języku angielskim. Uczniowie chętnie się wypowiadali, dopytywali o zainteresowania, ulubioną muzykę, o pogodę, a nawet śpiewali piosenki.
Spotkanie było cennym doświadczeniem międzykulturowym, a dzięki współpracy uczestnicy rozwijali również swoje umiejętności językowe.


Monika Olędzka

<zobacz foto>

 

10.02.2015

W budynku Starostwa Powiatowego w Siedlcach 9.02.2015 roku odbyły się eliminacje etapu rejonowego  XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Naszą szkołę reprezentowała Oliwia Palich, uczennica klasy 3 g LO. Oliwia zajęła drugie miejsce. Gratulujemy!

Agnieszka Sempruch

 

09.02.2015

9-go lutego 2015r. odbyło się spotkanie członków Studenckiego Koła Ekonomicznego wydziału zarządzania z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego i uczniów szkolnego Koła Promocji i Reklamy. Studenci pod opieką pani doktor Moniki Jasińskiej i p. Moniki Olędzkiej przedstawili wiadomości wstępne potrzebne do przeprowadzenia badania ankietowego. Co to jest hipoteza, pilotaż, dobór próby reprezentatywnej, weryfikacja, czy kodowanie, to tylko niektóre zagadnienia wyjaśniane podczas spotkania. Wspólne badanie ma dotyczyć przedsiębiorczych postaw wśród studentów wydziału zarządzania i uczniów naszej szkoły.

Monika Olędzka

<zobacz foto>

 

09.02.2015

W sobotę 7-go lutego 2015r. w naszej szkole odbył się III Konkurs Plastyczny „Вот и Россия”. Tematem tegorocznej edycji byli bohaterowie rosyjskich baśni narodowych.

Udział wzięło 17 uczniów ze szkół podstawowych, 33 z gimnazjów i 14 ze szkół ponadgimnazjalnych. Prace powstawały na naszych oczach, uczniowie mieli tylko trzy godziny na ich namalowanie.

Laureatką w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została Paulina Wereda z klasy 4c, jej praca pt. ”Żar-ptica” została nagrodzona I miejscem.

Agnieszka Sawicka

<zobacz foto>

 

02.02.2015

 

W połowie stycznia w Collegium Mazovia odbył się II etap XIII Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej. Z zadaniami zmierzyło się wówczas 112 uczniów z 36 szkół ponadgimnazjalnych  z  województw: mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego. Uczniowie mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na 30 pytań testowych oraz rozwiązać trzy zadania z treścią. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów. Do finałowej dziesiątki zakwalifikowały się dwie uczennice: Katarzyna Gizińska i Katarzyna Piórkowska.

Już 6 marca 2015 r. staną do rywalizacji o bezpłatne studia w Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkole Wyższej oraz ufundowaną przez europoseł Julię Piterę wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli

Grażyna Lech

 

    21.01.2015

Dnia 18 stycznia 2015 r. uczniowie sześciu klas maturalnych uczestniczyli w balu studniówkowym. Uroczystość rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor Jolanty Duk, przewodniczącej Komitetu Studniówkowego - Pani Barbary Jastrzębskiej oraz przedstawicieli młodzieży Ekonomika - Urszuli Olszewskiej z kl. 3 F i Sebastiana Jastrzębskiego z kl. 4 L.

Po tej części uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali się profesjonalnie, z wilelkim szykiem wykonując poloneza. Tańce i dobry humor towarzyszyły uczniom do bialego rana.

Wychowawcy klas maturalnych

<zobacz foto>

 

08.01.2014
Dnia 8 stycznia 2015r. odbył się drugi etap XIII Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości. Wzięło w nim udział 4 uczniów z klasy 4A:
Agnieszka Chybowska
Ewelina Chybowska
Piotr Skóra
Aneta Zalewska

Edyta Mielniczuk

<zobacz foto>

 

19.12.2014

W poszukiwaniu Maleńkiej Miłości, czyli Wigilia w siedleckim Ekonomiku...

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, z tej okazji uczniowie Ekonomika wystawili małą formę teatralną połączoną z koncertem kolęd.

Treść spektaklu opowiadała historię o narodzeniu się  w Betlejem Maleńkiej Miłości, która tak jak przed wiekami, tak i dziś, w sercach każdego z nas rodzi się na nowo. Wspólnie z aktorką – redaktorką jednej z siedleckich gazet, odwiedziliśmy siedlczan mieszkających przy ulicy Cmentarnej, Sokołowskiej, byliśmy także w jednym ze sklepów przy ul. Warszawskiej. Dokąd mają podążać zagubieni siedlczanie, by odnaleźć Maleńką Miłość ? – to najważniejsze pytanie – przesłanie młodych artystów, które skłoniło wszystkich uczestników świątecznego spotkania  do refleksji, zatrzymania się na chwilę, wyciszenia i zastanowienia, co zrobić, żeby nie minąć stajenki ubogiej, bo wszak w niej jest Miłość Maleńka.

Wspólnie z uczniami świętowali ich rodzice i znamienici goście, a wśród nich  Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda, który skierował do uczestników uroczystości słowa będące drogowskazem w dążeniu do  Bożej Dzieciny.  Narodzony w Betlejem Jezus jest radością dla całej ludzkości, zarówno dla tych, którzy w Niego wierzą, szukają Go lub stoją daleko od Niego. Ksiądz  Biskup udzielił całej społeczności Ekonomika bożonarodzeniowego błogosławieństwa. Był z nami również Wiceprezydent Miasta Siedlce Pan Jarosław Głowacki, który w imieniu władz naszego miasta przekazał świąteczne i noworoczne  życzenia.

W klimat Bożego Narodzenia w szczególny sposób wprowadzała piękna scenografia,  zachwycające aranżacje kolęd i pastorałek, zapach pierników i  pięknie udekorowanego stołu wigilijnego. Tradycyjnie przełamaliśmy się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia.

Organizacja uroczystości:

s. M. Płatkowska, M. Przesmycka, A. Pliszka – scenariusz i realizacja przedstawienia

T. Borkowski – aranżacja i kierownictwo zespołu muzycznego

L. Kopeć, G. Lech – dekoracja

Aktorzy i członkowie zespołu muzycznego – 35 uczniów z klas: 1a,1c, 1f, 1l, 2a, 2f, 3c, 3g, 4a, 4l.

Barbara Adamiak

<zobacz foto>

 

16.12.2014

W dniu 16 grudnia 2014 delegacja uczniów z klas 4c i 2a wręczyła przygotowane przez siebie karty świąteczne z imiennie wypisanymi życzeniami mieszkańcom oraz pracownikom DPS „Domu nad Stawami w Siedlcach”.

Joanna Nuckowska

<zobacz foto>

 

13.12.2014

Już po raz kolejny w progach naszej szkoły tłumnie gościliśmy uczniów i nauczycieli z Siedlec i regionu z okazji XII Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej „Strofy pod samowarem. W konkursie, który odbył się 13 grudnia udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Poziom recytacji wierszy rosyjskich poetów z roku na rok jest coraz wyższy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3g LO Paulina Romanowska i Kinga Skolimowska. Prezentowały one poezję A. Puszkina i M. Lermontowa, czołowych przedstawicieli epoki rosyjskiego romantyzmu.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Paulina Romanowska otrzymała od jury wyróżnienie.

Nad sprawami organizacyjnymi czuwały uczennice z klas 2c i 3g, za co serdecznie dziękujemy.

Z rąk p. E. Jagiełło organizatorki konkursu z SCDiDN oraz przewodniczącego komisji p. A. Bobryka otrzymaliśmy podziękowania za gorące przyjęcie uczestników i ich opiekunów, miłą atmosferę, wysoki poziom organizacji konkursu.

Przed nami już niedługo kolejne zmagania konkursowe na temat bohaterów rosyjskich baśni i kultury Rosji. Serdecznie zachęcam i zapraszam do udziału w nich.

 

 Współorganizatorka konkursu

Małgorzata Sawicka

<zobacz foto>

 

12.12.2014

W dniu 12 grudnia 2014 roku klasa 2A uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Warszawy. Uczniowie odwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych, zwiedzili Pałac Królewski w Wilanowie, wysłuchali lekcji muzealnej o polskim państwie podziemnym oraz obejrzeli eksponaty w Muzeum Wojska Polskiego. Po zapadnięciu zmroku młodzież podziwiała iluminacje świetlne na Starówce.

  Opiekunowie:

Edyta Mielniczuk, Joanna Nuckowska

<zobacz foto>

 

12.12.2014

 

W ramach współpracy z UPH w Siedlcach grupy uczące się języka rosyjskiego uczestniczyły w kolejnych w tym roku szkolnym zajęciach organizowanych przez Wydział Humanistyczny.

3 grudnia klasy IIg i IIIg wysłuchały wykładu przygotowanego przez studentów filologii rosyjskiej na temat: ,,Вечно молодые: поэты Серебряного века. ‘’

Natomiast 12 grudnia INiBI zaoferował nam świąteczne zajęcia otwarte. Odbywały się one w trzech grupach językowych: język rosyjski, angielski i niemiecki. Były nie tylko wykłady, ale także wspólne śpiewanie i zajęcia warsztatowe o tematyce bożonarodzeniowej i noworocznej. Aktywnie uczestniczyły w nich klasy IIIg i IIL.

Czekamy na ofertę kolejnych zajęć.

 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które można znaleźć na stronie UPH: www.wh.uph.edu.pl

 

Małgorzata Sawicka

<zobacz foto>

 

09.12.2014

,,Żyj bezpiecznie”!

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się ,,Tydzień Profilaktyki w Ekonomiku” (1-5.12.2014. ) W ramach profilaktycznych działań odbyły się : 

1. warsztaty z profilaktyki uzależnień: ,,Nie daj się uzależnić!”, które poprowadziła pani psycholog Joanna Nowak; ,,Nie daj się złapać w sieci!”- prowadząca Katarzyna Szczepaniak, oraz zajęcia z panią psycholog Barbarą Sidoruk ,,Konstruktywne rozwiązywanie konfliktów”;

2. wykłady: ,,Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży we współczesnym świecie”- prowadzący kpt. Michał Fijołek; ,,Edukacja prawna nastolatka. Konsekwencje zachowań ryzykownych” – prowadzący pan Piotr Wójcikowski nauczyciel ZSP nr 2; ,,Co nastolatek powinien wiedzieć na temat odżywiania? - wykład połączony  z warsztatami wygłosiła pani dr inż. Katarzyna Antosik , pracownik naukowy w Instytucie Nauk o Zdrowiu, UPH;

3. spotkanie z ekspertem- funkcjonariuszem KMP w Siedlcach n.t. ,,Sprawca a ofiara przemocy”. Zaplanowanym działaniom towarzyszyły: prezentacje uczniów – Światowy Dzień Walki z AIDS, wystawa prac-plakatów, których pomysł powstał po profilaktyczno – edukacyjnych spotkaniach, gazetka w holu pod hasłem ,,Bądź bezpieczny w sieci”, wystawa książek, filmów na temat profilaktyki uzależnień, agresji i przemocy w szkole.

Koordynator Katarzyna Łupińska

<zobacz foto>

 

09.12.2014

Najlepsi Euro-pasjonaci pojadą do Brukseli

„Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, dla mnie to życiowa szansa, pojadę do Parlamentu” – mówi pełen emocji Mateusz- laureat, po ogłoszeniu wyników.

Dnia 9.12.14 o godzinie 13:00 odbył się II etap I Konkursu Wiedzy o Parlamencie Europejskim, w którym uczestniczyło 8 osób prezentując swoje umiejętności lingwistyczne na temat „Unia Europejska - szanse i perspektywy rozwoju dla młodych ludzi”. Euro-pasjonaci przedstawiali profesjonalne prezentacje multimedialne opowiadając o nich w różnych językach obcych. Komisja konkursowa w składzie : Pan Piotr Karaś (Dyrektor WUP),  Pan Paweł Trojanowski  (Asystent Pani Europoseł Julii Pitery), Pani Jolanta Duk (Dyrektor ZSP nr2), Pani Renata Kulik (Nauczyciel języka  angielskiego), Pan Tomasz Borkowski (Nauczyciel historii i wos)  wysłuchała  8 uczestników i obejrzała ich prezentacje. Po burzliwych obradach  jury wyłoniło zwycięzców :

I miejsce: Alicja Pogorzelska - II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi

II miejsce: Kamila Jastrzębska - II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi

III miejsce: Mateusz Świątkowski – Technikum nr 2 w ZSP nr 2 w Siedlcach           

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy na II edycję konkursu w 2015r.

Renata Kulik

<zobacz foto>

 

04.12.2014

Dnia 4 grudnia 2014 w naszej szkole 15 osób przystąpiło do etapu szkolnego XXV Olimpiady Teologii Katolickiej na temat „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”.

Najwyższe wyniki uzyskali:

Jan Daszkiewicz 2g

Angelika Jóźwiak 2a

Magdalena Komar 2a

Decyzją Komisji uczniowie ci wezmą udział w etapie diecezjalnym.

Maria Przesmycka

<zobacz foto>

 

04.12.2014

Dnia 4 grudnia 2014r. odbył się pierwszy etap XIII Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości. Wzięło w nim udział 7 uczniów.
Do etapu drugiego zakwalifikowali się: 

Agnieszka Chybowska                      4A

Ewelina Chybowska                          4A
Piotr Skóra                                          4A
Aneta Zalewska                                  4A


Szkolny koordynator konkursu

Edyta Mielniczuk

<zobacz foto>

 

03.12.2014

Dnia 3 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach, odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Ku zawodowej przyszłości” z programu „Uczenie się przez całe życie”.
Na konferencję przybyli: Pan Sławomir Kurpiewski – Naczelnik Wydziału Edukacji; dyrektorzy siedleckich szkół ponadgimnazjalnych, koordynatorzy projektu, lektorki języka włoskiego, pracownicy szkoły oraz stażyści. Nasze zaproszenie przyjęły również regionalne media tj. Telewizja Wschód i Radio ESKA.
Rolę konferansjera pełniła uczennica kl. IV c Karolina Chodowiec. Konferencję rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Duk, witając przybyłych Gości.
Podczas konferencji koordynator projektu – Pan Jarosław Skrzeczyński, przedstawił informacje dotyczące projektu „Ku zawodowej przyszłości”, a następnie beneficjenci zaprezentowali rezultaty osiągnięte dzięki uczestnictwu w projekcie. Magdalena Rybak z kl. IV a i Piotr Wielgórski z kl. IV l, zdali szczegółowe relacje z pobytu młodzieży w Hiszpanii, a Katarzyna Karolak z kl. III c i Marek Niedziółka z kl. III l, opowiedzieli o pobycie na stażu we Włoszech. Wypowiedzi stażystów uświetnił występ uczennic kl. IV a Katarzyny Gizińskiej i Justyny Wasilewskiej, które zatańczyły flamenco.
W czasie konferencji głos zabrał Pan Sławomir Kurpiewski, który mówił o niezwykłym doświadczeniu jakie młodzież zdobyła dzięki uczestnictwu w projekcie i stażom zawodowym odbytym w hiszpańskich i włoskich przedsiębiorstwach.
Podczas konferencji stażyści otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie stażu oraz dokument Europass Mobility, który jest honorowany we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji projektu.


Szkolny koordynator projektu
Kamila Wereszczyńska
<zobacz foto>

 

02.12.2014

I KONKURS WIEDZY O PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

Dnia 2 grudnia 2014 o godzinie 8.00 w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 odbył się I KONKURS WIEDZY O PARLAMENCIE EUROPEJSKIM, w którym uczestniczyli uczniowie z 5 szkół ponadgimnazjalnych w Siedlcach. Pierwszy etap konkursu to test pisemny sprawdzający ogólną wiedzę o  Parlamencie Europejskim. Z niecierpliwością czekamy na wyniki pierwszego etapu, które wyłonią osoby do drugiej części ustnej prezentowanej w języku obcym  przed komisją konkursową. Uczestnicy  pierwszego etapu otrzymali Certyfikaty Uczestnictwa oraz bezpłatne pakiety konkursowe ufundowane przez współorganizatorów - Biuro Parlamentarne Pani europoseł - Julii Pitery i Wojewódzki Urząd Pracy filia w Siedlcach.

 Koordynator konkursu Renata Kulik

<zobacz foto>

 

02.12.2014

Dnia 28.11.2014 r. Katarzyna  Karolak - uczennica klasy 3c Technikum oraz Urszula Olszewska - uczennica klasy 3f  Liceum Ogólnokształcącego odebrały z rąk Pani Joanny Kaniuk Dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie dyplomy stypendystów  Prezesa Rady Ministrów.
Uczennicom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy.


Jolanta Duk

<zobacz foto>

 

02.12.2014

W dniach 28-30 listopada uczniowie klas 1a, 2a, 3a wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Bank Żywności. Akcja Podziel się Posiłkiem miała na celu zgromadzenie jak największej ilości żywności dla najbardziej potrzebujących.

                                                                                  Koordynator Renata Kulik

<zobacz foto>

 

28.11.2014

Koło Promocji i Reklamy przygotowało propozycje loga na jubileusz 90-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnzajalnych Nr 2. Które z nich spodoba się uczniom najbardziej?


Monika Olędzka

<zobacz foto>

 

21.11.2014
W dniu 21 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Połącz to! Świat zależy od nas – my zależymy od świata” organizowanego przez Fundację Instytut Edukacji Kreatywnej INEK. Projekt ten realizowany jest w ramach programu rozwojowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Tego dnia do naszej placówki zawitali pracownicy Fundacji INEK: Pani Dorota Kondrat i Pan Adam Nejman. Gościliśmy również uczniów kl. 3A z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Siedlcach, którzy przybyli do nas wspólnie z nauczycielem.
Młodzież z klas:1A, 2A i 3A zaprezentowała działania, jakie przygotowała w związku z obchodami Tygodnia Edukacji Globalnej. Podsumowanie rozpoczął wykład pracowników Zakładu Utylizacji Odpadów – Pani Justyny Gaładyk i Pana Alberta Walencika na temat edukacji ekologicznej. Następnie została przedstawiona przygotowana przez uczniów klasy 2A prezentacja multimedialna o globalizacji. Swoją wiedzę o globalizacji można było sprawdzić w quizie opracowanym przez uczniów klasy 1A. Po nagrodzeniu zwycięzców konkursu przez jury, wszyscy z zapartym tchem oglądali premierę filmu pod tytułem „Ekonomik – moje miejsce we Wszechświecie” według scenariusza i reżyserii Pani Joanny Nuckowskiej. Film powstał dzięki ogromnej pracy kamerzystów i montażystów z klasy 2A: Damiana Kanieckiego i Dominika Gołębiowskiego.
Podczas podsumowania projektu można było podziwiać w świetlicy szkolnej wystawę o globalizacji „Ekonomik podbija świat” przygotowaną przez uczniów klas: 1A i 2A, wziąć udział w kiermaszu wymiany używanych rzeczy zorganizowanym przez młodzież z klas: 1A, 2A i 4C, odwiedzić na korytarzu na parterze „Państwa – ambasady” – prezentację przygotowaną przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.



Szkolny animator projektu
Edyta Mielniczuk

<zobacz foto>
 

 

12.11.2014

Dnia 12 listopada uczniowie klasy 3c i 3a: Katarzyna Karolak, Kamil Wojewódzki  i Agata Jasińska oraz p. Ewa Soszyńska, udali się do siedleckiej siedziby  Polskiego Radia RDC, aby podzielić się wrażeniami z niedawnej symulacji wyborów samorządowych, które odbyły się w naszej szkole. Uczniowie wypowiadali się na temat wyborów samorządowych, działalności Młodzieżowej Rady Miasta i aktywności obywatelskiej młodzieży.

Ewa Soszyńska

<zobacz foto>

 

12.11.2014

Dnia 11 listopada dyrekcja szkoły i delegacja uczniów z klasy 2g z wychowawcą wzięła udział w uroczystościach miejskich z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przedstawiciele społeczności naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w mszy św. i paradzie niepodległości, a także złożyli kwiaty pod Pomnikiem Wolności.

Marcin Długosz
<zobacz foto>

 

06.11.2014

6 listopada 49 uczniów z klas 4a, 4c i 4l zwiedziło podczas Dni Otwartych Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o. o. w ramach kampanii informacyjno- edukacyjnej „Misja-emisja”. Uczniowie poznali zakład, w których powstaje energia elektryczna i ciepo dla potrzeb naszego miasta.

Celem inicjatywy ,,Ciepło, cieplej…ciepłownia!” jest promocja ciepła systemowego oraz zachęcenie mieszkańców do korzystania z bardziej ekologicznych źródeł ciepła. Nasza Elektrociepłownia i Ciepłownia w Siedlcach poprzez organizację Dni Otwartych edukuje na temat zagadnień związanych ze zjawiskiem niskiej emisji. Wydarzeniom towarzyszy komisarz Dymski w filmie ogólnopolskiej kampanii społecznej "Misja-Emisja" http://www.youtube.com/watch?v=Od85p2SAhRI

W czasie wykładu uczniowie dowiedzieli się, że korzystanie z nisko sprawnych urządzeń grzewczych, spalanie złej jakości paliw energetycznych, a także zły stan techniczny urządzeń i instalacji kotłowych oraz nieprawidłowa ich eksploatacja stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzi i środowiska. Czy tak będzie kiedyś wyglądało nasze życie? http://www.youtube.com/watch?v=qnV1ebFebvU

Joanna Kot

<zobacz foto>

 

06.11.2014

Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z sukcesem przeszło szkolne eliminacje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym gronie znalazły się Paulina Mazurek oraz Magdalena Potera z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach.

Elżbieta Replińska

<czytaj więcej>
 

 

06.11.2014

Dnia 6.11.2014 r. trenerzy i wolontariusze Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana przeprowadzili w naszej szkole symulację wyborów samorządowych w ramach projektu „Jak działa moja gmina?” Uczniowie z klasy 2c i 3c wybierali radnych i burmistrza fikcyjnej gminy Gminowo. Celem symulacji było wierne odwzorowanie procedur wyborczych, przybliżenie uczniom idei samorządności i zachęcenie do aktywności obywatelskiej.
Uczestnicy symulacji tworzyli programy wyborcze, przeprowadzili kampanię wyborczą, wzięli udział w debacie i na koniec oddali swoje głosy w wyborach samorządowych. Burmistrzem Gminowa został Kamil Wojewódzki z klasy 3c.
Symulacji wyborów towarzyszyła wizyta zagranicznego gościa z Norwegii.
Pan Olaf Bergmal przedstawił uczniom podział administracyjny w swoim kraju, opowiedział o pracy urzędów i aktywności obywatelskiej młodzieży w Norwegii.

Ewa Soszyńska

<zobacz foto>

 

05.11.2014

 „Deutsch Wagen Tour! Jasne, że klar”  - to hasło ogólnopolskiego programu promującego naukę języka niemieckiego, którego  przedstawicielkę gościliśmy  5.11.2014r. w naszej szkole. Uczniowie klasy 3g, 2g oraz 1f uczestniczyli w warsztatach, które dzięki starannie wybranym i opracowanym materiałom dydaktycznym, niekonwencjonalnym metodom i zaangażowaniu uczniów były bardzo ciekawe i efektywne.

Wioletta Wyrębek

<zobacz foto>

 

03.11.2014

3 listopada 2014 r. Koło Promocji i Reklamy gościło specjalistę do spraw obsługi klienta w sklepie wielkopowierzchniowym, Pana Waldemara Pacholaka ze Szczecina.
Wspólne omawianie elementów folderów reklamowych, czy tworzenie scenek sytuacyjnych ze spotkania z klientem, rozwijały umiejętności zawodowe uczniów. Dzięki nim młodzież mogła zaobserwować tajniki pracy w handlu i reklamie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 1R i 2C.



Monika Olędzka

<zobacz foto>
 

 

31.10.2014

Ciszą cmentarną ukołysani,

Z dala od życia i znoju,

dobiwszy wreszcie cichej przystani,

odpoczywają w pokoju.

(E. Daniszewska „Zaduszki”)

Pamiętamy.... Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas zadumy i refleksji, to wyraz szacunku i pamięci składany wszystkim tym, którzy od nas odeszli, których już nie ma pośród nas. Tej okazji w dniu 31 października 2014r. poświęcony został apel przygotowany przez uczennice klasy 3g LO pod kierunkiem p. prof. M. Sawickiej i zespołu muzycznego pod kierunkiem p. prof. T. Borkowskiego.

W trakcie uroczystości odczytana została lista zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły. Delegacje uczniów i nauczycieli zapaliły znicze na ich grobach.

Małgorzata Sawicka

<zobacz foto>

 

29.10.2014

Dnia 29.10.2014 r. uczciliśmy w naszej szkole  bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę.  Podczas apelu młodzież przybliżyła sylwetkę kapłana, męczennika, który jest ważnym drogowskazem na polskiej drodze ku wolności. W tym roku mija 30 lat od jego męczeńskiej śmierci. Oddał swe życie, byśmy my mogli cieszyć się wolnością. Pamiętamy o nim i o jego ofierze.

Czekamy na kanonizację!                                                            

Maria Płatkowska

<zobacz foto>
 

 

29.10.2014

W dniu 29 października w związku z hasłem „Październik miesiącem oszczędzania” zostało zorganizowane spotkanie młodzieży naszej szkoły z wiceprezesem Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej dotyczące zagadnień oszczędności. W spotkaniu wzięły udział klasy: 1a, 1r, 1f, 2a, 2c, 4c. Prelegent omówił problemy oszczędności: energii elektrycznej i cieplnej oraz wody, a także plany wykorzystania w przyszłości przez SSM odnawialnych źródeł energii.

Joanna Nuckowska

 

23.10.2014

W dniu 23 października 2014 uczniowie ze wszystkich klas maturalnych wzięli udział w warsztatach antystresowych przeprowadzonych przez przedstawicieli Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z Warszawy. Na warsztatach uczniowie uczyli się jak radzić sobie ze stresem w tak trudnych dla  nich momentach jakimi są matura i egzamin zawodowy.

Joanna Nuckowska

 

17.10.2014

W ramach Festiwalu Nauki organizowanego przez UPH w Siedlcach Wydział Biologii, klasa II g LO uczestniczyła dnia 17.10.2014 r. w laboratoryjnych warsztatach na temat "Tajniki klonowania genów". Zadaniem uczniów było przeprowadzenie transformacji komórek bakterii Eschericha coli w plazmidowym DNA.


Agnieszka Sempruch

<zobacz foto>
 

 

17.10.2014

Podczas Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym 13 uczniów klasy 4L uczestniczyło 17.10.2014r. w warsztatach kreatywnych w języku niemieckim na temat „Wynalazki i patenty”. Uczniowie poznawali język wszystkimi zmysłami dzięki czemu zajęcia były bardzo ciekawe i efektywne.


Wioletta Wyrębek

<zobacz foto>

 

17.10.2014

Jan Paweł II- Świętymi Bądźcie

W XII Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Karola Wojtyły-Jana Pawła II „Słowo- Dar i Tajemnica”- zorganizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wzięły udział trzy uczennice z naszej szkoły. Wyróżnienie otrzymała Kinga Ługowska z kl II L. Gratulujemy!


Maria Przesmycka

 

 

16.10.2014r

16 października 2014r. klasa 4a uczestniczyła w warsztatach nt. „Rola muzyki w nauce języka rosyjskiego”, natomiast grupa uczniów z klasy 3g w dniu 17 października 2014r. wysłuchała wykładu nt. „Maraton z filmem rosyjskim”. Oba wykłady z cyklu „Poznaj język i kulturę wschodniego sąsiada” odbyły się w ramach Festiwalu Nauki organizowanego przez UPH w Siedlcach. Mieliśmy okazję wzbogacić nasze wiadomości kulturoznawcze z dziedziny piosenki i filmu rosyjskiego.

Małgorzata Sawicka

 

16.10.2014r

16 października 2014 r. na uroczystym apelu młodzież zaprezentowała montaż sławno- muzyczny, który ukazał Jana Pawła II- jako człowieka świętego. Poprzez recytację Jego utworów, słuchanie przemówień dostaliśmy wskazówki, jak kroczyć drogą świętości.

 
Maria Przesmycka

<zobacz foto>

 

16.10.2014r

16.10.2014 przedstawiciele Koła Promocji i Reklamy uczestniczyli w festiwalowym spotkaniu z ekonomią na temat metodologii badań. Uczniowie szkoły wraz ze studentami uczestniczyli w wykładzie, w ramach Dni Nauki, organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Młodzież poznawała tajniki i etapy przeprowadzania badań do pracy naukowej. Podczas spotkania, została nawiązana współpraca ze studenckim kołem naukowym.

Monika Olędzka

<zobacz foto>

 

 

16.10.2014r

Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny „Połącz to! Świat zależy od nas a my zależymy od świata” zorganizowany przez Fundację Instytut Edukacji Kreatywnej INEK.

W dniu 16 października 2014r. grupa 15 uczniów z klasy 1A, 2A i 3A po raz kolejny wzięła udział w warsztatach na temat: „ Wirtualna woda. Moja lista zakupów”.

W dniach 16-17 października 2014r. grupa 4 nauczycieli (p. K. Bulik, p. B. Grzyb, p. Mielniczuk, p. J. Nuckowska) w ramach tego samego projektu uczestniczyła w warsztatach na temat globalizacji.


Szkolny koordynator projektu

Edyta Mielniczuk

<zobacz foto>

 

14.10.2014

Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku – jest wykształcenie”.

Dnia 10.10.2014r.w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia dla nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Nie zabrakło również słów podziękowań, wręczano kwiaty. Część artystyczną przygotowała klasa III F LO pod kierunkiem p. R. Paczóskiej i A. Sempruch.

Agnieszka Sempruch

<zobacz foto>

 

10.10.2014

W dniu 10 października 2014 roku 14 uczniów ZSP nr 2 z klas II L, III L i IV L wzięło udział w I etapie VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk i ma na celu rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną. Tematem przewodnim olimpiady były zapasy magazynowe. Patronat  nad VII edycją olimpiady sprawowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Czekamy na wyniki ich zmagań.

Elżbieta Replińska

<zobacz foto>

 

07.10.2014

Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym  „Połącz to! Świat zależy od nas – my zależymy od świata” zorganizowanym przez Fundację Instytut Edukacji Kreatywnej INEK. Projekt poświęcony jest edukacji globalnej i stawia sobie za cel rozwijanie wiedzy oraz wrażliwości grona pedagogicznego i uczniowskiego na tematy związane z funkcjonowaniem współczesnego świata w obszarze kultury, ekonomii, komunikacji i mediów, ochrony środowiska, dostępu do życiowych dóbr, rozsądnej i odpowiedzialnej konsumpcji.

W dniach 6-7 października 2014r. grupa 15 uczniów z klasy 1A, 2A i 3A uczestniczyła w pierwszej części warsztatów na tematy: „ Pajęczyna powiązań” oraz „Świadomy i odpowiedzialny obywatel”.

  Szkolny animator konkursu

                                                                                                           Edyta Mielniczuk

<zobacz foto>

 

 

06.10.2014

Koło Promocji i Reklamy zorganizowało dla uczniów szkoły kilka atrakcji. Można było przeczytać ciekawostki o zwierzętach, czy posłuchać podczas przerw odgłosów ptaków i zwierząt puszczy. Główną atrakcją stało się spotkanie z panią Katarzyną Dzieżyc oraz pokaz umiejętności psa ratowniczego.

Monika Olędzka

<zobacz foto>

 

06.10.2014

Jak co roku, tym razem również młodzież z naszej szkoły przyłączyła się do zbiórki żywności organizowanej przez Bank Żywności. 4 października 2014 roku uczniowie klas 1a, 1f, 2f oraz 3g  w sklepie Stokrotka i Biedronka na ulicy Młynarskiej w ramach akcji „Podziel się posiłkiem” zebrała bardzo dużo produktów spożywczych, które pomogą wielu rodzinom w trudnej sytuacji materialnej.

    Wioletta Wyrębek

<zobacz foto>

 

06.10.2014

Dnia 5.10.2014 r. w niedzielę grupa 30 uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Kamili Wereszczyńskiej i Pana Pawła Jakubika wyjechała na 3-tygodniowe staże zawodowe do  Spoleto we Włoszech. Uczniowie kształcący się w zawodach: technik logistyk, technik ekonomista i technik handlowiec poznają specyfikę pracy we włoskich firmach i nabędą praktyczne umiejętności posługiwania się językiem włoskim. Będą odbywać praktykę na rzeczywistych stanowiskach pracy, nawiążą nowe kontakty zawodowe, co mamy nadzieję zaowocuje w przyszłości podnosząc ich atrakcyjność na rynku pracy, nie tylko polskim.

Jolanta Duk

<zobacz foto>

 

29.09.2014

Dnia 28.09.2014 przedstawiciele uczniów, nauczycieli i rodziców  ZSP nr 2 w Siedlcach uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Naszą szkołę z pocztem  sztandarowym reprezentowali uczniowie  klasy II f:

Dorota Ługowska, Magdalena Marchel, Marco Nicol, Sitarz Eliza, Gątarek Hubert, Joński Bartosz. Wiązankę kwiatów złożyła wicedyrektor Joanna Kot w towarzystwie przedstawiciela Rady Rodziców i przedstawiciela nauczycieli.

Małgorzata Hołubiec

<zobacz foto>

 

26.09.2014

Dnia 26 września 2014 r. na 3 godzinie lekcyjnej odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość miała miejsce na sali gimnastycznej. Prowadzące uroczystość uczennice - Agata Jasińska i Anita Wereda – serdecznie przywitały Dyrekcję szkoły, wychowawców klas pierwszych oraz Pierwszoklasistów z klas:

I A z wychowawcą p. Katarzyną Bulik,

I C z wychowawcą p. Anną Pliszką,

I L z wychowawcą p. Kamilą Wereszczyńską,

I R z wychowawcą p. Grażyną Lech,

I F z wychowawcą p. Pawłem Jakubikiem.

Po złożonym ślubowaniu uczniowie klas pierwszych na pamiątkę tego dnia podarowali klon oraz tablicę z tekstem ślubowania. Przedstawiciele klas starszych przekazali w różnych językach najserdeczniejsze życzenia uczniom nowoprzyjętym w poczet społeczności szkolnej.

Wychowawcy klas pierwszych

<zobacz foto>

 

26.09.2014

Dnia 26 września 2014 r. uczniowie z klasy II L  byli na wycieczce w Warszawie.
Zwiedzali trasą ekskluzywną Stadion Narodowy, a później siedzibę TVP przy ul. Woronicza. Dzięki wspaniałemu przewodnikowi poznali oblicze telewizji "od kuchni". Potem spacerowali po ogrodzie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego - jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Wycieczkę zakończyli wspólną grą w kręgle w centrum rozrywki Hulakula.


Ewa Księżopolska

<zobacz foto>

 

26.09.2014

W dniu 26 września odbył się niezwykły dzień - Europejski Dzień Języków Obcych w Ekonomiku. W tym dniu uczniowie szkoły wraz z nauczycielami języków obcych zorganizowali ciekawe konkursy i przedstawienia w różnych językach świata. Cieszące się wielką popularnością lekcje multimedialne, warsztaty językowe, prezentacje uczniów- mini lekcje, to tylko niektóre z bogatej oferty wydarzeń jakie miały miejsce w Ekonomiku. Uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w karaoke i mini disco oraz spróbować pysznych potraw z  różnych stron świata biorąc udział w Cooking Lessom.

Koordynator Renata Kulik

<zobacz foto>

 

17.09.2014

17.09.2014 w naszej szkole gościł pan Mark Poese z Seattle, ze stanu Waszyngton. Amerykanin opowiadał o swoim doświadczeniu zawodowym, m. in. pracy dla znanej firmy komputerowej Microsoft. Pod kierunkiem pana Marka i pani M. Olędzkiej młodzież przygotowała projekty o firmach z wybranych dziedzin. Młodzi ludzie promowali wysokiej jakości produkty, profesjonalną obsługę wymyślonych przez siebie firm, chwalili się świetną pozycją na rynku i wysokim wskaźnikiem zadowolonych klientów.

Projekty były wyzwaniem dla uczniów, testem kreatywności i współpracy w grupie. Dawały również możliwość "szlifowania" umiejętności językowych, gdyż zajęcia o przedsiębiorczości i reklamie odbywały się w języku angielskim.

Monika Olędzka

<zobacz foto>

 
 

17.09.2014

W środę, 17 września 2014 r. uczniowie klasy IIC wraz z wychowawcą wzięli udział w spotkaniu ze świadkiem historii Panią Haliną Witkowską, która opowiadała o wojennych losach swojej rodziny, syberyjskim zesłaniu i ewakuacji z ZSRR razem z Armią Polską gen. Andersa. Spotkanie miało miejsce w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki. Tego samego dnia wieczorem poczet sztandarowy naszej szkoły, złożony z uczniów klas IIC i IIA, uczestniczył w uroczystościach związanych z 75. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę. Poczet wziął udział w mszy koncelebrowanej pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy w kościele Św. Ducha, poświęceniu tablicy pamięci dowódcy oddziału partyzanckiego XII Okręgu Podlaskiego NSZ por. Stefana Kosobudzkiego i apelu poległych na Skwerze Wileńskim pod pomnikiem Żołnierzy V i VI Brygady Wileńskiej AK.

Tomasz Borkowski

<zobacz foto>

 

 

16.09.2014

Dnia 16 września 2014 r. odbyło się spotkanie pod hasłem „Daj szansę na życie” realizowane w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej”. Prelekcję poprowadził oraz opowiedział o życiu przed i po przeszczepie p. Andrzej Papacz, który od 18 lat żyje z przeszczepionym sercem. Swoją osobą daje świadectwo młodzieży, że przeszczep to drugie, wspaniałe życie, które można otrzymać dzięki świadomemu dawstwu narządów.

W trakcie prelekcji młodzież z klas 2l i 3f obejrzała projekcję filmów dotyczących transplantacji z punktu widzenia lekarzy, rodzin dawców, biorców i osób duchownych oraz poznała aspekty prawne związane z przeszczepami. Prelekcja spotkała się z wielkim zainteresowaniem młodzieży, co może przyczynić się do zmian w mentalności społecznej.

Ewa Księżopolska

<zobacz foto>

 

 

12.09.2014

Klasa II G LO 12 września 2014 r.  z wychowawcą p. M. Długoszem uczestniczyła w warsztatach mikroskopowania, które odbyły się w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie. Uczniowie zapoznali się również z bogatą kolekcją roślin użytkowych, ozdobnych i arboretum na terenie Ogrodu. Na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie uczniowie podziwiali jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Rozciąga się on na powierzchni ponad 1 ha, a roślinność zajmuje w nim 5111 m2. Piękny widok na Wisłę, dachy Starego Miasta i Stadion Narodowy, można było podziwiać na dachu  Ogrodu Centrum Nauki Kopernik.

Agnieszka Sempruch

<zobacz foto>

 

01.09.2014

Witaj Szkoło!

W dniu dzisiejszym uczniowie oraz grono pedagogiczne naszej szkoły  rozpoczęli rok szkolny 2014/2015.

Pełni zapału i energii zaczynamy realizację postawionych przed nami zadań. 

W pięciu klasach pierwszych naukę w Ekonomiku rozpocznie 151 uczniów.

                                                                        Wioletta Wyrębek

<zobacz foto>

 

Ostatnia aktualizacja tej witryny:  30-06-15